Wiadomości z Bytomia

Spacer ulicami Rozbarku

  • Dodano: 2021-10-14 09:00

Powstały na poprzemysłowych terenach po byłej kopalni Teatr Rozbark wrósł już w krajobraz Bytomia. I choć nie słychać tam już szumu maszyn, zostali ludzie, którzy górnictwo noszą w sercu.

Jednym z nich jest Leon Wostal, który w niedzielę, 17 i 24 października poprowadzi historyczne spacery po Rozbarku.

Spacer organizuje Teatr Rozbark w ramach projektu „Tradycje Rozbarskie - kontynuacja 2021”, a miłośników jednej z największych i najpiękniejszych dzielnic naszego miasta oprowadzi Leon Wostal, pasjonat historii Śląska, kolekcjoner przedmiotów związanych z małą ojczyzną, autor książki „Rojber z Rozbarku”, który przeniesie nas w czasie do Bytomia lat powojennych. Opowie o Rozbarku, który pamięta z czasów dzieciństwa, a spotkanie z nim będzie niepowtarzalną szansą na poznanie dzielnicy, zadanie pytań oraz rozmowy o historii i ciekawostkach związanych z tą dzielnicą.

W ramach projektu odbędą się dwa spacery:

  • 17 października o godz. 11:00 - zbiórka pod Szybem „Bolko” przy ul. Kruszcowej 4 /spacer potrwa około 3 godzin - udział bezpłatny/;
  • 24 października o godz. 11:00 - zbiórka: róg ulicy Witczaka i Gallusa /spacer potrwa około 3 godzin - udział bezpłatny/.

Zapisy pod adresem: k.staneczek@teatrrozbark.pl, potrwają do piątku, 15 października. Liczba miejsc ograniczona (maksymalnie 20 osób). Wydarzenia realizowane będzie z zachowaniem reżimu sanitarnego (obowiązuje dystans społeczny oraz zasłanianie nosa i ust).

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu wydarzenia ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również