Wiadomości z Bytomia

Są wakacje, są atrakcje w Bytomiu. Z czego warto skorzystać?

  • Dodano: 2018-08-01 12:30

Darmowa kolejka, centrum wspinaczkowe, laserowy paintball, nowości kinowe, a do tego bezpłatne kursy językowe. Rozrywka w amerykańskim stylu. Aby skorzystać w wakacje z takich atrakcji, nie trzeba wyjeżdżać daleko. To wszystko czeka w Bytomiu! 

Aktywne wakacje
Przez całe wakacje dzieci mogą wybrać się na przejażdżkę bezpłatną kolejką, która kursuje po poziomie 1 galerii handlowej Agora Bytom, codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Przystanek początkowy i końcowy znajduje się przy sklepie z zabawkami A KUKU. W galerii najmłodsi poszaleją także na Bajtel Placu, czyli w inspirowanej śląskim podwórkiem strefie zabaw ze ślizgawkami, drabinkami i bujakami oraz stolikami do rysowania i tablicą do malowania kredą. Bajtel Plac mieści się na poziomie 2, a korzystanie z niego jest bezpłatne.

W największej galerii handlowej w Bytomiu na dzieci uwielbiające sport czeka centrum wspinaczkowe City Climb Bytom. Z kolei w klubie Pin-Up!  starsi poczują klimat lat 50., pełen beztroski i dobrej zabawy przy muzyce, kręglach czy stole bilardowym. Piętro wyżej (poziom 3) można wcielić się w postać z filmu science fiction lub z gry komputerowej, przemierzając labirynt Laserhouse, stworzony do gry w laser taga, czyli laserową odmianę paintballa.

Fotografia i film
Agora Bytom pomyślała również o miłośnikach kultury. W Galerii na Poziomie (poziom 3) prezentowana jest wystawa fotografii „W pracy” autorstwa Krzysztofa Gołucha – laureata Grand Press Photo i Śląskiej Fotografii Prasowej. Fotografie z cyklu „W pracy” przedstawiają osoby niepełnosprawne wraz z instruktorami i opiekunami, pracujące w gospodarstwie rolnym w Borowej Wsi. Fotograf zagląda do stodoły czy szklarni, aby pokazać, jak osoby niepełnosprawne opiekują się zwierzętami i roślinami. Wystawę można oglądać bezpłatnie do 3 września.

8 klimatyzowanych sal i bogaty repertuar to z kolei oferta kina Cinema City (poziom 2). Na wielkim ekranie hity takie jak „Jurassic World: Upadłe Królestwo”, „Deadpool 2” czy „Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie”, a także sporo innych nowości.

Nauka i przyjemności
Szkoła Profi-Lingua w Agorze Bytom przez całe wakacje zaprasza dzieci na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego. Kursy w atmosferze wesołej zabawy prowadzi wykwalifikowany zespół lektorski. Natomiast dorosłym szkoła proponuje w tym czasie darmowe konwersacje.
Po udanej nauce chwilę wytchnienia można spędzić przy filiżance kawy, ciastku i lodach. Galeria zaprasza smakoszy i łasuchów do m.in. do Cafée Silesia, Cukierni Sowa, Big Baba Cupcakes, lodziarni Grycan, Prawdziwe Lody i Carte d’Or.

Polowanie na okazje
Wakacje to już tradycyjnie czas letnich wyprzedaży. Sklepy z ubraniami przyciągają wyprzedażami nawet do 70 procent na stroje kąpielowe, szorty czy letnie sukienki. A ci, którzy jeszcze nie wybrali wycieczki w przystępnej cenie, powinni pamiętać o ofertach last minute. W Agorze Bytom można zajrzeć do pięciu biur podróży. Wakacje all inclusive w Coral Travel od 950 zł.
Zakupy można spakować do nowej walizki, bo jest ku temu doskonała okazja.

- Wystarczy zrobić zakupy za minimum 50 złotych i odpowiedzieć na konkursowe pytanie, dotyczące wakacji i podróżowania. Spośród wszystkich odpowiedzi w każdą niedzielę do końca lipca wybierzemy trzy najciekawsze. Szczęśliwcy wrócą do domu z podręczną walizką marki Ochnik – zachęca do zabawy Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. Szczegóły na temat akcji „Bagaże na wojaże” można znaleźć w Punkcie Informacyjnym.

Opaska niezgubka
Wybierając się na wakacje lub zakupy w Agorze Bytom z dzieckiem, warto pomyśleć o bezpieczeństwie najmłodszych.
- Maluchów lepiej nie spuszczać z oka, a w zatłoczonych miejscach warto założyć im opaskę z numerem kontaktowym opiekuna. Zachęcamy do zgłaszania się po bezpłatne opaski „niezgubki”. Jeśli dziecko się oddali, to osoba, która je znajdzie, będzie mogła natychmiast skontaktować się z rodzicem - podpowiada Hanna Petters.

Po bezpłatną opaskę można zgłosić się z dzieckiem do Punktu Informacyjnego na parterze, przy wejściu głównym do galerii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.