Wiadomości z Bytomia

Rusza remont podpór dwóch wiaduktów drogowych w ciągu al. Jana Pawła II

  • Dodano: 2021-10-06 06:30, aktualizacja: 2021-10-05 23:47

Usunięcie otuliny skorodowanej przez mróz, oczyszczenie powierzchni betonowej i zbrojenia wiaduktów, a także odtworzenie otuliny i wykonanie powłoki hydrofobowej.

To główne prace, jakie zostaną wykonane na dwóch wiaduktach drogowych w ciągu al. Jana Pawła II: nad ulicą Siemianowicką /DK 94/ oraz w rejonie przejścia do Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zawadzkiego”. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał już umowę na realizację tej inwestycji, która będzie kosztować prawie 160 tys. zł.

Stan techniczny wiaduktów

Remont podpór wiaduktów drogowych jest konieczny, ze względu nie tylko na ich stan techniczny, ale ma na celu również zatrzymanie postępującej korozji. W wielu miejscach widoczne są ubytki powłoki betonowej, a także uszkodzenia dylatacji, dlatego też wyremontowane zostaną dylatacje pionowe, a ubytki odtworzone zaprawami betonowymi. Z kolei podpory z licznymi ubytkami otuliny spowodowanymi m.in. korozją mrozową zostaną usunięte, a powierzchnia betonowa i zbrojenia oczyszczone. Następnie wykonawca odtworzy otulinę podpór, a także wykona powłoki hydrofobowe.

Koszt wszystkich prac w obydwu wiaduktach pokryty zostanie ze środków budżetu miasta i będzie wynosić 159 592 zł, a termin zakończenia robót to pierwsza połowa listopada 2021 roku. Warto dodać, że Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ma w planach na najbliższe lata kompleksowy remont podpór wiaduktu w ciągu al. Jana Pawła II nad ul. Siemianowicką.

Rusza remont podpór dwóch wiaduktów drogowych w ciągu al. Jana Pawła II

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również