Wiadomości z Bytomia

Rozbudowane przedszkole w Karbiu oficjalnie otwarte

  • Dodano: 2021-10-08 06:30, aktualizacja: 2021-10-07 21:08

To pierwsza taka inwestycja w Bytomiu od co najmniej 16 lat. 7 października oficjalnie otwarto nowo powstały budynek Przedszkola Miejskiego nr 36 przy ul. Popiełuszki w Karbiu.

Na tę inwestycję społeczność placówki czekała od dekady. Budowa nowego obiektu trwała 20 tygodni i została zrealizowania dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości ponad 1,8 mln zł.

W uroczystości otwarcia rozbudowanego przedszkola udział wzięli prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras, a także bytomscy radni na czele z przewodniczącym Mariuszem Janasem, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oraz lokalna społeczność. Tego dnia goście zwiedzili nowy obiekt i zobaczyli występy artystyczne przygotowane przez dzieci.

Więcej miejsca i możliwości

Nowy obiekt to dla dzieci i nauczycieli  zupełnie nowa jakość i wiele możliwości, ale przede wszystkim tak potrzebna integracja.

- Dostaliśmy nowy budynek, z pięknymi salami, wykonany w nowoczesnej technologii. Dziękuję wszystkim za zaufanie i wsparcie przy realizacji tej ważnej dla nas i dla miasta inwestycji - mówiła wzruszona Jadwiga Dzida, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 36.

Budynek po rozbudowie zyskał dwie dodatkowe sale przedszkolne przeznaczone dla 25 dzieci każda, wraz z zapleczem sanitarnym oraz pomieszczeniem dla pracowników oraz logopedy. W istniejącej części przedszkola, tuż przy wejściu powstały szatnie dla nowych grup przedszkolnych, które realizują zajęcia w rozbudowanej część budynku. Co ważne, w ramach dobudowy zostały zniwelowane różnice poziomów pomiędzy wejściem a terenem, co ułatwia poruszanie się również osobom z niepełnosprawnościami.

Dobre warunki do rozwoju

O potrzebie poprawy warunków stwarzanych dzieciom i rozbudowy bazy dydaktycznej mówił prezydent Bytomia.

- Naukowcy dowodzą, że pierwsze lata edukacji mają ogromny wpływ na kształtowanie się osobowości dzieci. Niezwykle ważne jest, by móc rozwijać się w dobrych warunkach. Przy każdej tego typu inwestycji gramy zespołowo, dlatego dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że Na Przedszkole Miejskie nr 36 funkcjonujące w naszym mieście od 1987 roku składał się kompleks nie połączonych ze sobą budynków: przy ul. Popiełuszki 11 oraz w oddziałach w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Racławickiej 17.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.