Wiadomości z Bytomia

Rozbudowane przedszkole w Karbiu oficjalnie otwarte

  • Dodano: 2021-10-08 06:30, aktualizacja: 2021-10-07 21:08

To pierwsza taka inwestycja w Bytomiu od co najmniej 16 lat. 7 października oficjalnie otwarto nowo powstały budynek Przedszkola Miejskiego nr 36 przy ul. Popiełuszki w Karbiu.

Na tę inwestycję społeczność placówki czekała od dekady. Budowa nowego obiektu trwała 20 tygodni i została zrealizowania dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości ponad 1,8 mln zł.

W uroczystości otwarcia rozbudowanego przedszkola udział wzięli prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras, a także bytomscy radni na czele z przewodniczącym Mariuszem Janasem, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oraz lokalna społeczność. Tego dnia goście zwiedzili nowy obiekt i zobaczyli występy artystyczne przygotowane przez dzieci.

Więcej miejsca i możliwości

Nowy obiekt to dla dzieci i nauczycieli  zupełnie nowa jakość i wiele możliwości, ale przede wszystkim tak potrzebna integracja.

- Dostaliśmy nowy budynek, z pięknymi salami, wykonany w nowoczesnej technologii. Dziękuję wszystkim za zaufanie i wsparcie przy realizacji tej ważnej dla nas i dla miasta inwestycji - mówiła wzruszona Jadwiga Dzida, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 36.

Budynek po rozbudowie zyskał dwie dodatkowe sale przedszkolne przeznaczone dla 25 dzieci każda, wraz z zapleczem sanitarnym oraz pomieszczeniem dla pracowników oraz logopedy. W istniejącej części przedszkola, tuż przy wejściu powstały szatnie dla nowych grup przedszkolnych, które realizują zajęcia w rozbudowanej część budynku. Co ważne, w ramach dobudowy zostały zniwelowane różnice poziomów pomiędzy wejściem a terenem, co ułatwia poruszanie się również osobom z niepełnosprawnościami.

Dobre warunki do rozwoju

O potrzebie poprawy warunków stwarzanych dzieciom i rozbudowy bazy dydaktycznej mówił prezydent Bytomia.

- Naukowcy dowodzą, że pierwsze lata edukacji mają ogromny wpływ na kształtowanie się osobowości dzieci. Niezwykle ważne jest, by móc rozwijać się w dobrych warunkach. Przy każdej tego typu inwestycji gramy zespołowo, dlatego dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że Na Przedszkole Miejskie nr 36 funkcjonujące w naszym mieście od 1987 roku składał się kompleks nie połączonych ze sobą budynków: przy ul. Popiełuszki 11 oraz w oddziałach w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Racławickiej 17.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również