Wiadomości z Bytomia

Rowerzysta z promilami zgłosił kradzież telefonu. Na miejscu czekał na niego mandat

  • Dodano: 2024-07-02 11:30

O dużym pechu może powiedzieć 35-latek, który przyjechał na rowerze do bytomskiej komendy, by zgłosić kradzież telefonu. Dyżurni w czasie rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. Mężczyzna po wytrzeźwieniu złożył zawiadomienie i przyjął 2500 zł mandatu.

Jechał rowerem po pijaku

Pomimo nieustannych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez bytomskich policjantów, a także wysokich kar, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Tym razem rowerzysta z promilami sam przyjechał do policjantów.

Do Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu przybył mężczyzna, który poinformował oficera dyżurnego, że jadąc na rowerze, na ulicy Piłsudskiego wywrócił się, w wyniku czego z kieszeni spodni wypadł mu telefon. Dopiero będąc w domu, zorientował się, że nie ma go ze sobą a próba odnalezienia go, nie przyniosła rezultatu.

Procenty wyjawiła woń alkoholu

35-latek miał pecha, bytomscy dyżurni w trakcie rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna oświadczył, że wypił jedno piwo i przybył do komendy, prowadząc rower. Jednak dyżurni z doświadczeniem sprawdzili monitoring, na którym widać jak przyjeżdża do nich na rowerze. Postawiony przed faktem dokonanym mężczyzna, przyznał się.

„Bytomskie piwo” sprawiło, że miał w organizmie prawie półtora promila alkoholu.

Zgłoszenie? Dopiero jak wytrzeźwieje

Policjanci Zespołu Dyżurnych oraz Wydziału Wykroczeń KMP Bytom ustalili co się stało, dokonali przeglądu monitoringu, na którym widać jak jadący „zygzakiem” mężczyzna przewraca się w podanym przez niego miejscu. W związku z tym, że 35- latek znajdował się w stanie nietrzeźwości, musiał stawić się do KMP Bytom, dopiero gdy wytrzeźwieje, celem złożenia zawiadomienia.

Bytomianin ponownie przybył na policję we wskazanym terminie, tym razem już na trzeźwo i złożył zawiadomienie w sprawie o wykroczenie oraz podpisał mandat w wysokości 2500 złotych za jazdę na „dwóch kółkach" w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również