Wiadomości z Bytomia

Reprezentacja Polski U20 zagra z Polonią Bytom

  • Dodano: 2023-12-01 10:00

W sobotę i niedzielę (2-3 grudnia) Kadra Narodowa U20, która przygotowuje się do mistrzostw świata, rozegra dwa mecze kontrolne z BS Polonią Bytom. W sobotę, 2 grudnia mecz rozpocznie się o godz, 18, a w niedzielę, 3 grudnia o godz. 11.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny

Reprezentacja Polski U20 przez ostatnie dni trenowała na lodowisku w Tychach. W weekend zespół zagra na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Polonia Bytom jest liderem I ligi/Młodzieżowej Hokej Ligi.

Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Świata Juniorów U20 Dywizji IB, które odbędą się już wkrótce w słoweńskim Bledzie. Tam Polacy zagrają kolejno Ukrainą (11 grudnia), Słowenią (12 grudnia), Chorwacją (14 grudnia), Estonią (15 grudnia) oraz Włochami (17 grudnia).

Poprzednie mistrzostwa odbyły się w tym roku na naszym lodowisku. W Bytomiu Polacy zajęli 4. miejsce, triumfowali Japończycy. Krzysztof Maciaś wygrał klasyfikację kanadyjską. Polski napastnik w pięciu meczach strzelił 7 goli i zaliczył 3 asysty. Na inaugurację turnieju Biało-Czerwoni pokonali Estonię po dogrywce 4:3, później przegrali z Ukrainą 2:5, Japonią 3:7 i Włochami 1:2 oraz na zakończenie turnieju wygrali z Koreą Południową 11:2.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również