Wiadomości z Bytomia

Radni chcą połączyć ZBM i TBS

  • Dodano: 2019-05-28 08:00, aktualizacja: 2019-05-28 08:16

Jedna spółka zamiast dwóch.

Radni zdecydowali o połączeniu dwóch miejskich spółek zajmujących się mieszkalnictwem w mieście. Uchwałę intencyjną w tej sprawie podjęli podczas sesji Rady Miejskiej 24 maja.

W jedną spółkę mają być połączone: Zakład Budynków Miejskich i Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Połączenie spółek wynika z zaleceń Najwyższej Izby Kontroli, która stoi na stanowisku, że ZBM nie realizuje zadań własnych gminy, jest bowiem jedynie zarządcą. Takiej działalności, czysto komercyjnej, miasto prowadzić nie powinno. W tej chwili miasto, wspólnie z gronem ekspertów, pod nadzorem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, opracowuje analizę ekonomiczną i optymalizacji zadań wynikających z połączenia TBS i ZBM.

Według założeń, dzięki takiemu ruchowi mają powstać oszczędności i zwiększenie mieszkaniowego potencjału inwestycyjnego. Racjonalizacji ulegną koszty związane z obsługą prawną, finansową, administracyjną i zarządzania nieruchomościami.

Reorganizacji nie muszą obawiać się pracownicy

Pracowników TBS czeka jedynie zmiana miejsca pracy. Dotąd urzędowali przy Rynku 20, po zakończeniu procesu połączenia spółek zajmą wolne pomieszczenia w siedzibie Zakładu Budynków Miejskich przy ul. Kolejowej 2.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również