Wiadomości z Bytomia

Radni chcą połączyć ZBM i TBS

  • Dodano: 2019-05-28 08:00, aktualizacja: 2019-05-28 08:16

Jedna spółka zamiast dwóch.

Radni zdecydowali o połączeniu dwóch miejskich spółek zajmujących się mieszkalnictwem w mieście. Uchwałę intencyjną w tej sprawie podjęli podczas sesji Rady Miejskiej 24 maja.

W jedną spółkę mają być połączone: Zakład Budynków Miejskich i Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Połączenie spółek wynika z zaleceń Najwyższej Izby Kontroli, która stoi na stanowisku, że ZBM nie realizuje zadań własnych gminy, jest bowiem jedynie zarządcą. Takiej działalności, czysto komercyjnej, miasto prowadzić nie powinno. W tej chwili miasto, wspólnie z gronem ekspertów, pod nadzorem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, opracowuje analizę ekonomiczną i optymalizacji zadań wynikających z połączenia TBS i ZBM.

Według założeń, dzięki takiemu ruchowi mają powstać oszczędności i zwiększenie mieszkaniowego potencjału inwestycyjnego. Racjonalizacji ulegną koszty związane z obsługą prawną, finansową, administracyjną i zarządzania nieruchomościami.

Reorganizacji nie muszą obawiać się pracownicy

Pracowników TBS czeka jedynie zmiana miejsca pracy. Dotąd urzędowali przy Rynku 20, po zakończeniu procesu połączenia spółek zajmą wolne pomieszczenia w siedzibie Zakładu Budynków Miejskich przy ul. Kolejowej 2.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.