Wiadomości z Bytomia

Pijana bytomianka opiekowała się 7-miesięcznym synem. Grozi jej nawet do 5 lat więzienia

  • Dodano: 2019-05-27 08:15, aktualizacja: 2019-05-27 08:22

Ponad 2 promile alkoholu miała 32-letnia bytomianka, która zajmowała się 7-miesięcznym synem.

Policjantów powiadomili przechodnie, którzy zauważyli pijaną kobietę z dzieckiem przed jednym ze sklepów. Matka chłopca usłyszała już zarzut a prokurator objął ją policyjnym dozorem. Odpowie teraz przed sądem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

W czwartek przed południem przechodnie powiadomili policjantów z komisariatu w Szombierkach o pijanej kobiecie, która ma pod opieką małe dziecko.

Stróże prawa przyjechali pod sklep przy ul. Zabrzańskiej, gdzie zastali kobietę

Jak się faktycznie okazało bytomianka była pijana. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta miała przy sobie swojego 7-miesięcznego syna. Mundurowi z Szombierek ustalili, że kobieta przyszła do sklepu na zakupy a raczej po kolejną dawkę alkoholu. 32-latka kupiła kilka piw. Bytomianka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Chłopiec trafił pod opiekę pracowników socjalnych. Stan dziecka był dobry.

Matka dziecka po wytrzeźwieniu usłyszała już zarzut. Natomiast prokurator objął ją policyjnym dozorem. Teraz 32-latka odpowie przed sądem. Grozi jej nawet do 5 lat więzienia. Ponadto stróże prawa poinformują o zdarzeniu sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również