Wiadomości z Bytomia

Przygotowania do segregacji

  • Dodano: 2013-09-11 16:30, aktualizacja: 2013-09-11 21:15
Bytom przygotowuje się do segregacji śmieci. Władze miasta oraz konsorcjum firm reprezentowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Rudy Śląskiej podpisały umowę na odbiór odpadów komunalnych. Odpowiednie pojemniki staną na bytomskich posesjach od 16 września.
 
 
Nowa „ustawa śmieciowa" obowiązuje w całej Polsce od 1 lipca. Niemniej ustawodawca nie przewidział, że jej wprowadzenie może opóźnić Ustawa o zamówieniach publicznych . Tak było w Bytomiu, gdzie do przetargu stanęło 5 firm, ale jedna z nich: konsorcjum reprezentowane przez Albę Południe SA, dwukrotnie odwoływała się od rozstrzygnięcia przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. 
 
Za pierwszym razem (wyrokiem z 5 lipca) Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do skargi Alby i nakazała wykluczyć z postępowania przetargowego Prywatny Zakład Oczyszczania Miasta Waldemara Stracha, który złożył najkorzystniejszą ofertę. KIO uznała, że oferta firmy Strach zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
 
Miasto musiało ponownie przeanalizować pozostałe oferty zgłoszone do przetargu. Jako, że oferta konsorcjum Alba niewiele różniła się cenowo od tej złożonej przez Waldemara Stracha, po szczegółowej analizie komisja przetargowa odrzuciła ją ze względu na rażąco niską cenę (najpierw wzywając Albę do złożenia wyjaśnień) i wybrała najkorzystniejszą ofertę, którą złożyło konsorcjum reprezentowane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.
 
Alba ponownie złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, ale tym razem KIO odrzuciła jej skargę, dlatego miasto mogło podpisać umowę na odbiór odpadów komunalnych z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych. 
 
Wprowadzenie segregacji odpadów w Bytomiu opóźniło się o dwa i pół miesiąca, ale jak zapewnia Rafał Pamuła, członek zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Rudzie Śląskiej, firma dołoży wszelkich starań, żeby nadrobić opóźnienie. Już niebawem, właściciele i zarządcy nieruchomości otrzymają od PUK dokładne harmonogramy wywozu odpadów.
 
Wprowadzenie systemu segregacji odpadów z pewnością na początku będzie rodziło wiele pytań i wątpliwości, dlatego Urząd Miejski w Bytomiu uruchomił specjalny formularz kontaktowy, za pomocą którego będzie można zadawać pytania dotyczące segregacji. Można pisać na adres: odpady@um.bytom.pl . 
 
Z kolei Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych uruchomiło specjalny punkt informacyjny. Konsultanci czekają na uwagi dotyczące wywozu śmieci pod numerem telefonu: 32 248 10 81 od poniedziałku do piątku od 6.00 do 22.00 oraz od 6.00 do 14.00 w soboty i niedziele.

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • biedronka

    mamy 18.09. kubły nie stanęły na posesjach, póki co dostarczono nam .....3 worki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.