Wiadomości z Bytomia

Próbowali przekupić policjantów. Za propozycję korupcyjną grozi im do 2 lat

  • Dodano: 2023-06-02 11:30

Bytomscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które próbowały ich przekupić. 59-letni mieszkaniec Gliwic i 51-latka z Bytomia zaproponowali mundurowym pieniądze w zamian za „przymknięcie oka” na ich przewinienia. Teraz odpowiedzą przed sądem za przestępstwa korupcyjne, za które grozi im kara do 2 lat więzienia.

W poniedziałek policjanci z komisariatu IV pojechali na interwencję do mieszkania w dzielnicy Szombierki. Na miejscu zastali nietrzeźwą 51-latkę. Z kobietą nie było żadnej osoby, która mogłaby się nią zaopiekować. Mundurowi nie mogli zostawić jej samej w takim stanie, więc postanowili umieścić ją w izbie wytrzeźwień. W radiowozie kobieta zaproponowała policjantom pieniądze, aby ją wypuścili.

Próbowali przekupić policjantów

Banknoty zabezpieczono, a bytomiankę zatrzymano. Badanie alkomatem wykazało, że w swoim organizmie miała prawie 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili jej zarzut. Następnego dnia policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli na ulicy Miechowickiej kierującego hondą, który przekroczył dozwoloną prędkość. 59-latek, chcąc uniknąć kary grzywny, próbował wręczyć mundurowym pieniądze. I w tym przypadku mundurowi zabezpieczyli gotówkę, a mężczyznę zatrzymali. Za przestępstwo korupcyjne obojgu podejrzanym grozi teraz kara do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również