Wiadomości z Bytomia

Prezydent pogratulował Mistrzyni Europy

• Dodano: 2021-12-14 07:00, aktualizacja: 2021-12-13 19:35

Karolina Chłobuszewska to jedna z najbardziej znanych bytomskich sportsmenek. W listopadzie podczas Mistrzostw Europy MMA w Kijowie wywalczyła złoty medal.

13 grudnia z mistrzynią spotkał się prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który pogratulował Karolinie Chłobuszewskiej odniesionego sukcesu, a także życzył jej kolejnych dobrych występów w nadchodzących 2022 roku.

- Cieszę się, że mogę po raz kolejny złożyć Pani gratulacje, tym razem ze zdobycia tytułu Mistrzyni Europy MMA - mówił podczas spotkania z Karoliną Chłobuszewską prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - To wielki sukces w Pani karierze, ale również bytomskiego klubu oraz naszego miasta, które może się szczycić tak wspaniałą zawodniczką - podkreślał prezydent Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że zawodniczka Fight Club Bytom - Karolina Chłobuszewska po raz kolejny odniosła wielki sukces w swojej karierze. Tym razem nasza zawodnika, która od niedawna trenuje również w Acamedia Gorila Rybnik, wywalczyła na Mistrzostwach Europy MMA w Kijowie, złoty medal. Karolina Chłobuszewska rywalizowała w kategorii wagowej 56,7 kg. Najpierw pokonała Hiszpankę Sandrę Rivas, zaś w finałowej walce po dobrej walce zwyciężyła Ukrainę Nadię Honczarową, zdobywając tym samym złoty medal.

Warto dodać, że zawodniczka FC Bytom i reprezentantka Polski wywalczyła w 2018 roku srebrny medal podczas Mistrzostw świata w ju-jitsu, które odbyły się w szwedzkim Malmo. Wychowanka FC Bytom prezentowała się na mistrzostwach rewelacyjnie i dopiero w finale musiała wówczas uznać wyższość reprezentantki Belgii - Amal Amjahid.