Wiadomości z Bytomia

Nowy plac zabaw czeka na dzieci

  • Dodano: 2021-12-14 06:30, aktualizacja: 2021-12-13 19:32

Choć w zimowych miesiącach placem zabaw stają się raczej lodowiska czy górki, z których można pojeździć na sankach, miejsc do zabawy nigdy dość.

13 grudnia przekazano do użytku nowy plac zabaw pomiędzy ulicami Dzierżonia a Francuską w Miechowicach.

- W cieplejszych miesiącach z pewnością miejsce to będzie cieszyć się większym zainteresowaniem dzieci, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypróbować urządzenia już teraz - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Huśtawki, linarium, monitoring

Na małych użytkowników czekają m.in. piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnie, tunel, linarium oraz drabinki, na których dzieci będą mogły potrenować wspinaczkę.

Warto wspomnieć, że teren placu zabaw został wyposażony w bezpieczną nawierzchnię, ogrodzony i wytyczone zostały do niego nowe alejki.  W ramach przedsięwzięcia uporządkowano tamtejszą zieleń, zainstalowano monitoring oraz zadbano o małą architekturę (kosze na śmieci, ławki). Plac zabaw będzie oświetlony - obecnie MZDiM czeka na podłączenie przez operatora energii elektrycznej.

Inwestycja kosztowała prawie 330 tysięcy złotych i była dofinansowana ze środków z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu Metropolitalny Fundusz Solidarności.

Nowy plac zabaw czeka na dzieci / fot. UM Bytom
Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również