Wiadomości z Bytomia

Prezydent pogratulował bytomskim waterpolistom

• Dodano: 2022-04-05 06:00, aktualizacja: 2022-04-04 20:16

W tym roku waterpoliści Łukosz WTS Polonia Bytom wygrali turniej o Puchar Polski. W poniedziałek, 4 kwietnia prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i jego zastępca Adam Fras pogratulowali zawodnikom sukcesu.

Triumf w stolicy

W turnieju, który odbył się pod koniec lutego w Warszawie, Polonia nie była rozstawiona, dlatego musiała grać w ćwierćfinale. W tej fazie bytomska drużyna pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 17:5, a w półfinale gospodarzy, zwycięzcę Pucharu z poprzedniego sezonu, AZS Uniwersytet Warszawski 12:9 - w tym spotkaniu Mateusz Bomba zdobył pięć bramek. W finale po bardzo zaciętym spotkaniu Łukosz WTS wygrał z ŁSTW OCMER Politechniką Łódzką 9:8 i wywalczył Puchar Polski. Bytomianie zostali wyróżnieni także indywidualnie. Najlepszym zawodnikiem - MVP turnieju - i królem strzelców został Mateusz Bomba a najlepszym bramkarzem Paweł Lis.

Gratulacje dla piłkarzy wodnych

Wczoraj prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i jego zastępca Adam Fras złożyli gratulacje triumfatorom Pucharu Polski oraz przekazali im upominki.

Puchar Polski zdobyli: Paweł Lis, Mateusz Bomba, Grzegorz Moś, Jan Radwański, Marcel Skrzyszewski, Paweł Soika, Radosław Paczyna, Jakub Struzik, Bartosz Szopa, Abdelrahman Abbas, Patryk Cebo, Dawid Jung, Kamil Brzozowski, Marek Broncel.

Trenerem drużyny jest Krzysztof Paczyna. Prezes klubu Jacek Liniewiecki.