Wiadomości z Bytomia

Bytomianin usłyszał 30 zarzutów za handel podrobionymi okularami

  • Dodano: 2022-04-04 10:30

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Bytomia. Śledczy ze świętochłowickiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą przedstawili mężczyźnie aż 30 zarzutów.

Śledczy z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach prowadzili dochodzenie w sprawie wprowadzenia do obrotu handlowego okularów słonecznych oznaczonych podrobionym znakiem towarowym. Podjęte przez policjantów czynności doprowadziły do ustalenia adresu i danych personalnych sprzedawcy. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Bytomia.

Straty na blisko 12 tysięcy złotych

Mężczyzna od kwietnia 2020 roku do czerwca 2021 roku na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży okulary sportowe z podrobionym znakiem towarowym jednej ze znanych firm. W ciągu roku mężczyzna sprzedał kilkadziesiąt podróbek. Straty producenta okularów oszacowano na blisko 12 tysięcy złotych. Ponadto w trakcie czynności procesowych kryminalni znaleźli kolejne okulary, które przygotowane były do sprzedaży. Przeciwko mężczyźnie został skierowany do sądu akt oskarżenia. 45-latek usłyszał łącznie 30 zarzutów wprowadzenia do obrotu podrobionego towaru. Za popełnione przestępstwa z Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również