Wiadomości z Bytomia

Młodzież z zagranicy znowu odwiedzi Bytom

  • Dodano: 2021-07-26 07:00, aktualizacja: 2021-07-25 19:56

W przyszłym tygodniu liderzy młodzieżowi z trzech krajów ponownie przyjadą do naszego miasta w ramach projektu "With the Eye of Youth".

W czasie tygodniowych szkoleń młodzież opracuje koncepcję gry miejskiej zlokalizowanej w czterech miastach.

Solidna współpraca

Celem projektu ,,With the Eye of Youth”, realizowanego przez Fundację FEIS, jest zbudowanie solidnej współpracy między organizacjami pozarządowymi, miastami oraz młodzieżowymi radami miejskimi. Młodzież z Trenčína na Słowacji oraz dwóch miast partnerskich - Vsetina w Czechach oraz Ormož w Słowenii przebywała w Bytomiu już w czerwcu, a teraz znowu odwiedzi nasze miasto.

Gra miejska

Wymiana młodzieży trwać będzie w dniach 27 lipca - 3 sierpnia. Podczas niego w Lokalu w Bytomiu - Centrum Organizacji Pozarządowych goście stworzą grę miejską, która zlokalizowana będzie w czterech miastach, czyli w Bytomiu, Trenčínie, Vsetinie i Ormož. Stworzenie gry miejskiej ma m.in. na celu integrację młodzieży oraz poznanie poszczególnych miast. W poniedziałek, 2 sierpnia młodzież spotka się z zastępcą prezydenta Bytomia Adamem Frasem.

Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Bytomia i jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej, w ramach Programu Erasmus+.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również