Wiadomości z Bytomia

Prezydent Bytomia uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium

  • Dodano: 2020-08-24 17:00, aktualizacja: 2020-08-24 19:41

Prezydent Bytomia podczas sesji Rady Miejskiej 24 sierpnia przedstawił raport o stanie miasta, podczas którego omówił nie tylko podjęte działania i zrealizowane zadania w mieście, ale również omówił problemy, z jakimi boryka się gmina. Raport o stanie miasta jest podstawą do przyznania wotum zaufania prezydentowi Bytomia, którego dzisiaj udzielili radni Rady Miejskiej. Warto dodać, że prezydent Mariusz Wołosz otrzymał również absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

Raport o stanie miasta to niezwykle ważny dokument, w którym przedstawione zostały statystki, liczby oraz ocena sytuacji naszego miasta w 2019 roku. W raporcie również uwzględnione są kierunki działań i rozwoju Bytomia, ale także propozycje rozwiązań konkretnych problemów – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Publiczna dyskusja o działalności zarządu miasta to nowość, która obowiązuje od 2019 roku (art. 28 aa Ustawy o samorządzie gminnym). Prezydent podczas absolutoryjnej sesji Rady Miejskiej musi przedstawić raport, w którym podsumowuje swoje działania w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Podczas prezentacji raportu o stanie miasta za 2019 rok, który przedstawił prezydent Mariusz Wołosz, jego zastępcy: Michał Bieda, Waldemar Gawron, Adam Fras oraz Skarbnik Miasta – Ewa Tomczak i Sekretarz Miasta – Mirosław Luks, omówiono sprawy związane z budżetem miasta, inwestycjami, zwłaszcza drogowymi i sportowymi, ale także likwidacją składowisk odpadów oraz działaniami na rzecz poprawy środowiska, lokalnej infrastruktury oraz wsparcia dzieci i młodzieży zarówno pod względem edukacyjnym, jak i sportowym.

2019 rok był dobrym rokiem dla naszego miasta. Dziękuję wszystkim moim zastępcom oraz urzędnikom za zaangażowanie i pracę na rzecz naszego miasta, a także stworzenie raportu – mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Dziękuję również radnym za zaufanie i udzielone absolutorium za 2019 rok – podsumował prezydent Mariusz Wołosz.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej (24 sierpnia) radni przyjęli także uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Bytomia za 2019 rok. Na koniec, na wniosek Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Bytomiu, radni udzielili Prezydentowi Bytomia absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

Prezydent Bytomia uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.