Wiadomości z Bytomia

"Power of Diversity" na bytomskim Rynku

  • Dodano: 2018-05-21 09:15

Blisko 40 młodych aktorów z siedmiu europejskich krajów wystąpiło 19 maja w plenerowym widowisku na Rynku. W przedstawieniu „Power of Diversity (Siła Różnorodności), the Crossing Lines/Bytom” zaprezentowała się też trójka bytomian.

W międzynarodowym przedsięwzięciu (w którym Becek bierze udział) zaangażowali się młodzi artyści z Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii oraz Danii. Wśród nich bytomianie: Anna Orkisz, Bartek Gawęcki i Karolina Grzegorzewicz.

Siła różnorodności to niecodzienna opowieść o Europie, połączenie sztuki teatralnej z tańcem, hip hopem i rapem oraz pokazanie ogromnego artystycznego potencjału w konfrontacji indywidualności i odmienności artystów reprezentujących różne kraje i wrażliwości.

Uczestnicy projektu wykorzystując medium, jakim jest teatr, chcą powiedzieć publiczności coś ważnego o Europie, jej tożsamości, potrzebie współpracy, budowaniu nowego społeczeństwa ponad podziałami - uważa Daniel Ryciak, rzecznik prasowy Beceku.

Sobotni spektakl na Rynku miał nietypową scenografię. Była to scena główna oraz mobilne platformy. Istotnym elementem przedstawienia była gra światła. Warto dodać, że premiera tego plenerowego widowiska miała miejsce w lipcu 2017 roku we Freiburgu, czyli siedzibie teatru PAN.OPTIKUM, lidera projektu, pod którego okiem młodzi artyści odkrywali arkana sztuki teatralnej.

Spektakl spotkał się z uznaniem krytyki i aplauzem blisko 6 - tysięcznej publiczności. Możemy się pochwalić, że po pokazie w Bytomiu widowisko prezentowane będzie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu podczas European Youth Event (EYE2018) – dodał Ryciak.

Projekt współfinansowany jest przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Komisji Europejskiej (EACEA).


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również