Wiadomości z Bytomia

Policjanci zabezpieczyli nielegalne automat

  • Dodano: 2020-04-20 07:15, aktualizacja: 2020-04-20 07:27

Bytomscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier losowych. Właściciel maszyn nie posiadał wymaganej przepisami prawa koncesji. Teraz grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z „czwórki” podczas interwencji zauważyli, że w jednym z lokali w Szombierkach włączone są automaty do gier losowych. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS. Stróże prawa ujawnili wewnątrz lokalu 3 urządzenia. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych na prowadzenie gier na tego typu maszynach wymagana jest koncesja, której nie posiadał właściciel. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Ponadto o całej sytuacji zostanie powiadomiony również Powiatowy Inspektor Sanitarny. Organ ten może nałożyć grzywnę w wysokości nawet do 30 tys. zł.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.