Wiadomości z Bytomia

Policjanci z Zabrza i Bytomia udaremnili powstanie nielegalnego składowiska odpadów

  • Dodano: 2020-02-20 09:30

W środę rano wspólne działania policjantów z komend w Zabrzu i w Bytomiu zapobiegły powstaniu nielegalnego wysypiska odpadów.

Na miejscu stróże prawa zatrzymali dwie osoby

Obecnie trwają działania zmierzające do ustalenia pochodzenia odpadów oraz pozostałych osób zamieszanych w tą działalność.

W minioną środę rano zabrzańscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Bytomiu uzyskali informację, że do Zabrza ma przyjechać ciężarówka z odpadami, które prawdopodobnie będą nielegalnie wysypywane na ul. Ziemskiej. Stróże prawa pojechali na miejsce, gdzie zastali ciężarówkę, która faktycznie wysypywała odpady, a znajdująca się tam koparka rozpoczynała właśnie ich zasypywanie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przywiezione tam odpady nie były niebezpieczne

Jak ustalono, były to zmieszane tworzywa sztuczne. Na miejscu wezwano pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy sprawdzali szkodliwość odpadów.

Jednym z priorytetów działań policji jest walka z procederem tworzenia nielegalnych wysypisk śmieci. Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na taką działalność. Dlatego też mundurowi podejmują współpracę z innymi podmiotami i jednostkami policji, czego efektem były właśnie dzisiejsze działania.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Bytomianin

    Brawo za takie działanie. Przy ul. Północnej w Bytomiu przy torach kolejowych też ktoś sobie zrobił składowisko części samochodowych. Zieleń ozdobiona oponami i karoserią.

  • Kacper Mirek

    Śląska policja jest niczym Crocket i Tabbs z Miami Vice albo Bruce Willis w szklanej pułapce....tylko że ci rozwalali gangi narkotykowe i swiatowych przestępców a wy rozebraliscie szajkę handlarzy złomem i bezdomnych lumpów na wysypiskach, przez co chwalenie sie tym w prasie robiąc z tego akcje miesiąca jest właśnie tak c[...]owe jak Śląska policja...po prostu inny kaliber.....muchy byście w kiblu nie ubili a co dopiero dilerke i gangi pseudokibicow ścigali...[...]ie pod siebie i sie boicie

  • Krzysztof A.

    Po pierwsze naogladaleś się za dużo filmów, bo w stanach policja zajmuje się tym samym co u nas, a od ważniejszych spraw są służby specjalne tak samo jak u nas. A po drugie to gratuluje im wykonania dobrej roboty, dzięki temu nie musimy mieszkać na wysypisku. Niech te śmiecie co tam robiły wysypisko to posprzątają.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również