Wiadomości z Bytomia

Policjanci o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

  • Dodano: 2023-01-13 11:00

Już za chwilę rozpoczną się ferie zimowe. Dla uczniów to czas wolny od obowiązków i zajęć szkolnych. Jak bezpiecznie go spędzić? O tym na spotkaniu z dzielnicowymi dowiedziały się dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej numer 40 w Bytomiu.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji II w Bytomiu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej numer 40 przy ulicy Orląt Lwowskich. W trakcie spotkania dzielnicowi aspirant Kamil Piotrowski, sierżant sztabowy Weronika Rucińska i sierżant Adam Wojtyra opowiedzieli dzieciom, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie spędzać ferie zimowe.

Policjanci o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Przypomnieli również o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku, przejazdu samochodem i w kontaktach z obcymi. Zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego przebywania w domu pod nieobecność rodziców.

Przestrzegli przed wchodzeniem na lód oraz o ostrożności podczas zabaw ze śnieżkami. Dzieci nauczyły się również pozycji, która chroni przed agresywnym psem. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przysłuchiwali się mundurowym oraz zadawali liczne pytania.

spotkanie z policjantami bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również