Wiadomości z Bytomia

Podopieczni schroniska mają nowy dom

  • Dodano: 2013-03-25 11:00, aktualizacja: 2021-04-20 08:44
Oddaliśmy dziś cztery pieski do adopcji. To dobry wynik, jak na pierwszą taką akcję – mówi Agnieszka Szołtysik z bytomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dziś na Rynku, mogliśmy zobaczyć zwierzęta, które w ośrodku przebywają co dzień. Dla nich przygotowany był specjalny wybieg.
 
 
To była wyjątkowa okazja, by wziąć pod swoją pieczę bezdomnego pupila. Na miejscu dyżurował weterynarz, który udzielał bezpłatnych porad, a wolontariusze i pracownicy schroniska chętnie opowiadali o swoich podopiecznych. W naszym schronisku znajduje się obecnie około 250 psów i 50 kotów.  Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki, jednak zwierząt wciąż przybywa - wyjaśnia Szołtysik Dlatego postanowiliśmy zorganizować taką akcję, by zachęcić ludzi do ich adopcji.
 
By jednak przygarnąć czworonoga ze schroniska, trzeba wcześniej przemyśleć, czy jesteśmy w stanie zapewnić mu dostateczną opiekę. Z przyszłym właścicielem psa lub kota podpisujemy umowę adopcyjną. Wymagane są przy tym dane z dowodu osobistego - tłumaczy Szołtysik. Zależy nam, by zwierzęta znalazły jak najlepszy dom, dlatego taki dokument zawiera klauzulę, która zobowiązuje do zapewnienia odpowiednich warunków bytowych i weterynaryjnych - dodaje.
 
Osobę, która postanowiła wziąć pod swoje skrzydła bezdomnego psa lub kota czeka jeszcze jeden etap. Jest nim wizyta poadopcyjna. Jej celem jest sprawdzenie, czy zwierzę ma właściwą opiekę. Chcemy w ten sposób uniknąć nieprzemyślanych decyzji, skutkujących powrotem naszych podopiecznych do ośrodka - mówi Szołtysik.
 
Po dzisiejszym sukcesie, bytomskie schronisko planuje już kolejne akcje. Prawdopodobnie będą przeprowadzone 19, 20 i 21 kwietnia. Tak jak dziś, nie zabraknie dodatkowych atrakcji: pokazów zwierzęcych piękności, porad weterynaryjnych i dietetycznych dla wszystkich właścicieli czworonogów oraz konkursów z nagrodami dla dzieci. Ci, którzy zechcą wcześniej przygarnąć pupila, mogą zrobić to osobiście w siedzibie schroniska w Miechowicach, ul. Łaszczyka 18. 
 
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 15.00
Sobota - Niedziela: 8:00 - 13:00


Źródło: UM Bytom

Komentarze (1)    dodaj »

  • bear

    Super!!!!więcej takich akcji :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również