Wiadomości z Bytomia

Mały VPS z directadmin - jaki wybrać?

  • Dodano: 2015-06-18 16:30

Pierwszym krokiem do stworzenia własnej witryny jest wybór najlepszego hostingu. Większość firm działających lokalnie lub blogów pragnących przenieść stronę na wyższy poziom rozpoczyna taką działalność od serwera współdzielonego. Często to doskonała opcja, jednak w momencie, w którym firma i zakres działalności w sieci wzrasta, może się okazać niewystarczająca - w takiej sytuacji mamy do wyboru hosting VPS, czyli optymalne rozwiązanie pomiędzy serwerem www, a dedykowanym. Szukając firmy hostingowej możemy spotkać się z bogactwem różnego rodzaju ofert i pakietów. Jak wybrać najlepiej?

Idea VPS polega na połączeniu w jedno zalet serwera współdzielonego z hostingiem dedykowanym. Wirtual Private Server dostarcza niezależności i możliwości serwera dedykowanego bez potrzeby ponoszenia wysokich kosztów, a przy niewiele mniejszych zasobach (w zależności od wybranego pakietu). Najprościej rzecz ujmując, to technologia, która pozwala na utworzenie wielu wirtualnych maszyn w obrębie jednej maszyny fizycznej, przy czym wszystkie z nich są od siebie niemal całkowicie odizolowane. W praktyce oznacza to większą moc niezbędną do uruchamiania bardziej wymagających projektów i pełną swobodę w zarządzaniu konfiguracją systemu oraz instalowanych w nim aplikacji i bibliotek. Bardziej szczegółowo ujmuje to artykuł, który znajdziemy pod adresem http://e-biznes.pl/vps-maly-serwer-dedykowany-pomagamy-optymalnym-wyborze-uslugi/.

Wraz ze wzrostem wymagań istnieje możliwość przejścia na wyższy plan VPS, aby zagwarantować stronie odpowiednią moc. Zaletą VPS jest także brak konieczności doskonałej znajomości pracy na serwerze. Wybierając tę opcję wzbogaconą o panel zarządzający możemy w prosty i szybki sposób zarządzać swoją stroną internetową bez posiadania specjalistycznej wiedzy. W tym zakresie najlepiej sprawdza się DirectAdmin, uważany za najprostszy w obsłudze panel tego typu.

Wybierając firmę hostingową warto zatem zwrócić uwagę czy interesujący nas serwer VPS został wyposażony w usługę DirectAdmin. Oczywiście to nie wszystkie parametry, którymi należy się kierować. Dla wielu użytkowników kluczowym kryterium finalnie i tak pozostanie cena, z drugiej strony niskie koszty idą w parze z mniejszymi wartościami pojemności i ograniczonym transferem. Warto popytać znajomych lub zapoznać się z rankingami firm hostingowych w internecie, porównać wybrane oferty pod kątem pamięci RAM, oferowaną pojemnością dysku oraz procesorem. Istotną kwestią jest prostota użytkowania (wcześniej wspomniany DirectAdmin) oraz zapewnienie o szybkiej pracy witryn (wiadomo, że nic tak nie zniechęca potencjalnego czytelnika i klienta jak powoli ładująca się strona). Kluczowa może okazać się także możliwość kontaktu ze sprzedawcą hostingu każdego dnia i o każdej możliwej godzinie - kryzysy i awarie mają to do siebie, że wypadają w weekendy, a prowadząc stronę internetową nie możemy pozwolić sobie na jakikolwiek przestój. Ciekawą ofertę tego typu hostingu oferuje firma NetDC na swojej stronie internetowej: vps z directadmin.

Serwer VPS to korzystne cenowo rozwiązanie, skierowane dla wymagających użytkowników, którym hosting współdzielony przestaje wystarczać, a nie potrzebują jeszcze  fizycznej maszyny na wyłączność. Parametry warto wybierać przede wszystkim pod kątem specyfiki i zakresu działalności swojej firmy w sieci - dopasowane do indywidualnych potrzeb zapewnią sprawne i szybkie działanie witryny.Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również