Wiadomości z Bytomia

Plac zabaw na ulicy Kossaka-Lenartowicza w Bytomiu zostanie odtworzony

  • Dodano: 2020-07-28 10:30

Jak informuje UM Bytom Ponad 38 tys. zł będzie kosztowało odtworzenie placu zabaw na ul. Kossaka – Lenartowicza. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał umowę z wykonawcą, który będzie miał 30 dni na realizację wszystkich prac.

Urządzenia na placu zabaw na ul. Kossaka – Lenartowicza zostały zdemontowane ze względu na zły stan techniczny oraz bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci. O jego odtworzenie apelowali rodzice dzieci, które korzystały z placu zabaw zwłaszcza wiosną i latem. Na jego odtworzenie Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił konkurs ofert, w którym najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Zakład Kształtowania Terenów Zielonych DOL-EK z Tarnowa. Wszystkie prace firma oszacowała na kwotę 38 130 zł.

Inwestycja zostanie zrealizowane ze środków budżetu miasta

Na placu zabaw powstanie piaskownica, nawierzchnia z kostki betonowej, nowe ogrodzenie, a także urządzenia zabawowe: bujaki na sprężynie, huśtawka typu ważka, huśtawka podwójna oraz wieża ze zjeżdżalnią. Tym samym jest szansa, że pod koniec wakacji dzieci będą mogły korzystać już z nowego placu zabaw przy ul. Kossaka-Lenartowicza.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.