Wiadomości z Bytomia

Remontujesz? Zamów bezpłatnie miejski kontener!

  • Dodano: 2020-07-22 08:30, aktualizacja: 2020-07-22 08:34

Remontujesz mieszkanie lub dom? Możesz bezpłatnie skorzystać z miejskiego kontenera. Wystarczy być mieszkańcem Bytomia, na bieżąco opłacać opłatę za gospodarowanie odpadami oraz wykonywać remont samodzielnie.

Jeśli się spełni powyższe warunki gmina odbierze odpady budowlane i rozbiórkowe jako odpady komunalne. Zrobi to po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby w Wydziale Komunalnym (na adres ak@um.bytom.pl). W zgłoszeniu należy podać: adres, pod który ma zostać postawiony kontener, pojemność kontenera, numer telefonu do kontaktu oraz w przypadku zabudowy jednorodzinnej – oznaczenie właściciela nieruchomości, z kolei przy zabudowie wielorodzinnej - oznaczenie zarządcy. WAŻNE! W przypadku zabudowy wielorodzinnej zgłoszenia dokonuje zarządca, podając dane adresowe mieszkańca, który chce skorzystać z usługi.

Obecnie, z uwagi na duże zainteresowanie, na kontener czeka się około miesiąca

Pojemnik pod wnioskowanym adresem będzie stał 3 dni robocze. W miejskiej ofercie są kontenery o pojemności 3, 5 i 7 m3. Na mniejsze remonty przewidziane są worki typu BIG-BAG, które zmieszczą 1m3 odpadów budowlanych rozbiórkowych. Z kontenera bądź BIG-BAGA mieszkańcy danej nieruchomości mogą korzystać raz w roku.

Remont musi być przeprowadzany przez mieszkańca samodzielnie. Jeżeli remont mieszkania prowadzony jest przez firmę remontową, wówczas ta firma staje się wytwórcą odpadów i jest odpowiedzialna za zbieranie i wywóz na swój koszt.

NALEŻY PAMIĘTAĆ! w przypadku zgromadzenia w kontenerach lub workach BIG-BAG odpadów niezgodnie z ich przeznaczeniem mieszkaniec zobowiązany będzie do usunięcia tych odpadów na własny koszt.

Przez odpady budowlane i rozbiórkowe rozumie się odpady komunalne wytworzone na nieruchomościach zamieszkałych, pochodzące z gospodarstw domowych, a zalicza sie do nich gruz ceglany, tynkarski, betonowy, ceramiczny, płyty kartonowo - gipsowe, szkło okienne, potłuczona armaturę sanitarną, materiały izolacyjne, z wyłączeniem papy oraz innych pokryć dachowych, a także odpadów niebezpiecznych w szczególności azbestu.

Kontenery oraz worki BIG-BAG to jedno rozwiązanie na pozbycie się odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Można je również osobiście dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Trzeba spełniać wymagania jak w przypadku kontenera oraz wcześniej umówić telefonicznie wizytę w PSZOK-u – 668 645 417. Godziny otwarcia punktu: poniedziałek: nieczynne; wtorek - piątek: od 14.00 do 18.00; sobota: 9.00 - 13.00; niedziela:  nieczynne.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.