Wiadomości z Bytomia

Pierwszy zawodowy tytuł Martyna Pawelskiego

  • Dodano: 2022-12-20 06:30, aktualizacja: 2022-12-19 18:52

Martyn Pawelski zdobył pierwszy tytuł w imprezie rangi ITF M15, nie tracąc w pięciu meczach w Egipcie nawet seta. 18-letni zawodnik KS Górnik Bytom triumfował w niedzielę w turnieju w Szarm el-Szejk (z pulą nagród 15 tys. dol.).

W trwającym 80 minut finale Pawelski okazał się lepszy od starszego i wyżej notowanego w rankingu Mukunda Sasikumara z Indii 6:2, 6:4. Młody Polak idealnie wykorzystał swoją szansę, bowiem miejsce w drabince dała mu wysoka 25. pozycja na świecie w rankingu ITF Juniors (do lat 18.).

Przed pierwszym „dorosłym” zwycięstwem odniesionym w Egipcie Martyn miał w dorobku dwa singlowe półfinały w imprezach tej samej rangi, osiągnięte w 2021 roku w Monastyrze oraz przed dwoma miesiącami w Sozopolu.

Martyn Pawelski zdobył pierwszy tytuł w imprezie rangi ITF M15

W grze podwójnej wciąż jego najlepszym wynikiem jest półfinał, ale większego turnieju ITF M25 Talex Open (z pulą nagród 25 tys. dol.), zaliczanym do cyklu LOTOS PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski 2021.

W czerwcu tego roku Pawelski dotarł również do 1/2 finału w singlu oraz deblu w wielkoszlemowym turnieju na paryskich kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. Powoli już stawia coraz pewniej kroki w zawodowym Tourze. W poniedziałek powinien wrócić do Top 1000 rankingu ATP, w którym był już sklasyfikowany na 990. miejscu (obecnie zajmuje 1139. pozycję).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również