Wiadomości z Bytomia

Pierwszy zawodowy tytuł Martyna Pawelskiego

  • Dodano: 2022-12-20 06:30, aktualizacja: 2022-12-19 18:52

Martyn Pawelski zdobył pierwszy tytuł w imprezie rangi ITF M15, nie tracąc w pięciu meczach w Egipcie nawet seta. 18-letni zawodnik KS Górnik Bytom triumfował w niedzielę w turnieju w Szarm el-Szejk (z pulą nagród 15 tys. dol.).

W trwającym 80 minut finale Pawelski okazał się lepszy od starszego i wyżej notowanego w rankingu Mukunda Sasikumara z Indii 6:2, 6:4. Młody Polak idealnie wykorzystał swoją szansę, bowiem miejsce w drabince dała mu wysoka 25. pozycja na świecie w rankingu ITF Juniors (do lat 18.).

Przed pierwszym „dorosłym” zwycięstwem odniesionym w Egipcie Martyn miał w dorobku dwa singlowe półfinały w imprezach tej samej rangi, osiągnięte w 2021 roku w Monastyrze oraz przed dwoma miesiącami w Sozopolu.

Martyn Pawelski zdobył pierwszy tytuł w imprezie rangi ITF M15

W grze podwójnej wciąż jego najlepszym wynikiem jest półfinał, ale większego turnieju ITF M25 Talex Open (z pulą nagród 25 tys. dol.), zaliczanym do cyklu LOTOS PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski 2021.

W czerwcu tego roku Pawelski dotarł również do 1/2 finału w singlu oraz deblu w wielkoszlemowym turnieju na paryskich kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. Powoli już stawia coraz pewniej kroki w zawodowym Tourze. W poniedziałek powinien wrócić do Top 1000 rankingu ATP, w którym był już sklasyfikowany na 990. miejscu (obecnie zajmuje 1139. pozycję).

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również