Wiadomości z Bytomia

[ZDJĘCIA] Efektowne zwycięstwo Polaków na zakończenie Mistrzostw Świata U20

• Dodano: 2022-12-19 11:15

W sobotę, 17 grudnia Biało-Czerwoni rozegrali ostatni mecz IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB. Na lodowisku w Bytomiu Polacy rozegrali kapitalne spotkanie i pokonali Koreę Południową aż 11:2.

Krzysztof Maciaś strzelił cztery gole, a Karol Sterbenz zaliczył dublet. Dzięki tej wygranej reprezentacja Polski uplasowała się ostatecznie na 4. miejscu w turnieju.

Efektowne zwycięstwo Polaków na zakończenie Mistrzostw Świata U20

Przed spotkaniem Polski z Koreą Południową, Estonia pokonała Włochów. To oznaczało, że Biało-Czerwoni muszą wygrać, aby zapewnić sobie utrzymanie w Dywizji IB. Od pierwszych minut nasza drużyna była bardzo mocno zmobilizowana. Trener Artur Ślusarczyk motywował zawodników.

W 8. minucie Patryk Kusak strzelił pierwszego gola dla Polaków i rozpoczęła się koncertowa gra zespołu. Podopieczni Artura Ślusarczyka byli szybsi, skuteczniejsi i zaczęli zdecydowanie dominować w tym spotkaniu. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:0. Drugą również hokeiści rozpoczęli z animuszem i w 24. minucie było już 6:1. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11:2.

Odpowiednio zmobilizowaliśmy zawodników, chociaż hokeiści już po porażce z Włochami byli mocno zmotywowani. Moi podopieczni bardzo dobrze znieśli presję i zdecydowanie dominowali - cieszył się trener Artur Ślusarczyk.

Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w turnieju był Krzysztof Maciaś, który strzelił w mistrzostwach siedem goli oraz zaliczył trzy asysty.

Mój dorobek mógł być bardziej okazały, a w meczu z Koreą Południową pokazaliśmy, że było nas stać na lepsze wyniki we wcześniejszych spotkaniach - zaznaczał napastnik.

Bilans reprezentacji Polski to dwa zwycięstwa i trzy porażki. Na inaugurację turnieju Biało-Czerwoni pokonali Estonię po dogrywce 4:3, później przegrali kolejno z Ukrainą 2:5, Japonią 3:7 i Włochami 1:2 oraz na zakończenie turnieju wygrali z Koreą Południową. Do Dywizji IIA spadła Korea Południowa.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami Świata objął Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Partnerami Mistrzostw są Toyota Czajka, Hotele Diament, Ministerstwo Sportu i Miasto Bytom.