Wiadomości z Bytomia

Parkogranie w rytmie rapu

  • Dodano: 2023-08-07 12:00

W ramach letniego Parkogrania swój repertuar zaprezentował przedstawiciel śląskiej, lokalnej sceny raperskiej. Z powodu niesprzyjającej pogody koncert przeniesiony został do Beceku. Na scenie wystąpił Marcin Gros, czyli GROSU. Goście wsłuchiwali się w utwory opowiadające o Bytomiu i Górnym Śląsku.

Muzyk swoją przygodę z rapem rozpoczął w 2001 roku. Jest stypendystą muzycznym prezydenta miasta Bytomia z roku 2022. Najnowsza płyta Grosa nosi tytuł "MEDIUM" - gdzie większość utworów jest w gwarze Śląskiej i opowiada o życiu skupionym na naszej lokalnej kulturze. Aktualnie stara się cały czas rozwijać swój kunszt, pracując nad nowymi projektami.

Marcin Gros GROSU w Beceku

Niedzielny koncert to już kolejny z cyklu Letniego Parkogrania. Co niedzielę w okolicach Stawu Północnego fani muzyki na żywo spotykają się na koncertach. Jeśli pogoda nie pozwala na koncert pod chmurką, organizator przenosi występ do Beceku.

Koncerty w ramach Letniego Parkogrania potrwają do końca wakacji. Dla bytomskiej publiczności wystąpią jeszcze: Bartas Szymoniak (13 sierpnia), który jest obecnie jedną z najbardziej oryginalnych i cenionych postaci na polskiej scenie muzycznej. Wokalista o charakterystycznej barwie głosu. Autor takich przebojów jak „Wojownik z miłości”, „Cierpliwość” czy „Powroty”. Frontman kultowego zespołu Sztywny Pal Azji (2008 - 2015), laureat „IDOLA” i absolwent katowickiej „Jazzówki ”.

Tydzień później (20 sierpnia) kwintet „Power of brass” zabierze uczestników w muzyczną podróż w lata 80-te. W ostatnią niedzielę będzie potańcówka: Bytomskie pląsy, zamykająca cały cykl. To Letnia potańcówka w stylu retro, którą poprowadzi DJ. Tego dnia gościnnie wystąpią trzy młode i ambitne lokalne artystki: Aleksandra Markwica, Anna Szemainda oraz Natalia Kropidłowska. Wydarzenie kończące Letnie Parkogranie organizowane jest w ramach projektu pn. „Festyn Sąsiedzki”, współorganizowany ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Ulicy Mickiewicza. Wyjątkowo na to spotkanie organizatorzy zapraszają na plac Karin Stanek.

Wstęp  na koncerty jest bezpłatny z wyjątkiem miejsc siedzących przygotowanych przez organizatora przed sceną. Tych miejsc jest ok. 50 i kosztują 5 zł. Bilety można kupić na stronie internetowej Beceku, w kasie Beceku oraz przed na godzinę przed koncertem (w przypadku dostępności miejsc siedzących, wtedy płatność tylko gotówką).

Pełny program i szczegóły wydarzenia: link do wydarzenia.

grosu becek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również