Wiadomości z Bytomia

Od igły po samochód. Firma, która zapakuje wszystko

  • Dodano: 2021-03-05 06:30, aktualizacja: 2021-03-05 08:50

Przyszłość należy do opakowań odnawialnych. Proekologiczne trendy mają swoje odzwierciedlenie w działającej w naszym mieście firmie produkującej opakowania z tektury.

Mowa o Waps - Kart - firmie, która zdecydowała się przenieść i rozwijać swój biznes w Bytomiu

Początki firmy produkującej opakowania z tektury sięgają 2003 roku, a 8 lat temu spółka przeniosła się z Żyglina do Bytomia.

- W Żyglinie wynajmowaliśmy halę od prywatnego podmiotu, a w Bytomiu przy ul. Szyby Rycerskie mogliśmy przejść "na swoje". To miasto ma doskonałe warunki, by działały tu duże biznesy, a Waps Kart jest  tego dobrym przykładem. Świetnie skomunikowane tereny i otwarcie władz miasta na nowych inwestorów to potencjał, który zaprocentuje -  mówi Adam Krygier, współwłaściciel spółki Waps-Kart.

Karton to przyszłość

Jeszcze do niedawna wiele firm nie przykładało wagi do swojej roli w ochronie środowiska. Obecne trendy wskazują, że konsumenci oczekują proekologicznych działań biznesowych. Dla takiej firmy jak bytomski Waps Kart to ogromne pole do popisu. Firma zapewnia wysoką jakość i szeroki wybór opakowań tekturowych, a jej produkty trafiają na rynki w całej Europie. Jak zaznaczają przedstawicie Waps Kart podczas epidemii znacznie wzrosła liczba zamówień.

- Dzisiejsze czasy pokazują, jak przez pandemię wystrzeliła w górę branża  e-commerce. Ludzie coraz więcej kupują w Internecie i mają coraz większą świadomość ekologiczną. A ponieważ tektura jest w 100 procentach odnawialnym surowcem,  jest i będzie wiodącym materiałem w przemyśle opakowań - mówi Grzegorz Sadowski, prezes spółki Waps-Kart.

Zapakować niecodzienny prezent

Podstawą produkcji są tu tekturowe pudła, kratownice, czyli separatory do zabezpieczania szkła podczas transportu produkowane między innymi dla dużych hut szkła. Nie brak też nietypowych zamówień.

- Jednym z najciekawszych było zamówienie przez koncern samochodowy opakowania, w które miał zmieścić się nietypowy prezent  - samochód. Zlecenie oczywiście wykonaliśmy -mówi z uśmiechem Grzegorz Sadowski.

Na fali proekologicznych rozwiązań stosowanych przez coraz więcej branż bytomska firma otrzymuje też zapytania dotyczące kartonowych akcesoriów funeralnych jak np. trumny kremacyjne czy urny.

- Póki co jeszcze nie zdecydowaliśmy się tego typu produkty, ale to zapewne tylko kwestia czasu - mówią właściciele.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Warto wspomnieć, że firma Waps - Kart jest laureatem Jaskółki, czyli nagrody wręczanej pracodawcom, którzy zatrudniają w swojej firmie osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Waps Kart zatrudnia też sezonowo na okres realizacji zamówień.

- Praca jest dla człowieka wielką wartością, szansą na rozwój. W naszej firmie zatrudniamy sześć osób  z niepełnosprawnością intelektualną. Jestem pod wrażeniem ich rzetelności, punktualności, pozytywnego nastawienia do ludzi, co przekłada się na atmosferę w firmie - mówi Adam Kryger.

Firma bierze także udział w licznych akcjach charytatywnych, a niedawno zorganizowała proekologiczna prelekcję dla 70 przedszkolaków.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również