Wiadomości z Bytomia

Od igły po samochód. Firma, która zapakuje wszystko

  • Dodano: 2021-03-05 06:30, aktualizacja: 2021-03-05 08:50

Przyszłość należy do opakowań odnawialnych. Proekologiczne trendy mają swoje odzwierciedlenie w działającej w naszym mieście firmie produkującej opakowania z tektury.

Mowa o Waps - Kart - firmie, która zdecydowała się przenieść i rozwijać swój biznes w Bytomiu

Początki firmy produkującej opakowania z tektury sięgają 2003 roku, a 8 lat temu spółka przeniosła się z Żyglina do Bytomia.

- W Żyglinie wynajmowaliśmy halę od prywatnego podmiotu, a w Bytomiu przy ul. Szyby Rycerskie mogliśmy przejść "na swoje". To miasto ma doskonałe warunki, by działały tu duże biznesy, a Waps Kart jest  tego dobrym przykładem. Świetnie skomunikowane tereny i otwarcie władz miasta na nowych inwestorów to potencjał, który zaprocentuje -  mówi Adam Krygier, współwłaściciel spółki Waps-Kart.

Karton to przyszłość

Jeszcze do niedawna wiele firm nie przykładało wagi do swojej roli w ochronie środowiska. Obecne trendy wskazują, że konsumenci oczekują proekologicznych działań biznesowych. Dla takiej firmy jak bytomski Waps Kart to ogromne pole do popisu. Firma zapewnia wysoką jakość i szeroki wybór opakowań tekturowych, a jej produkty trafiają na rynki w całej Europie. Jak zaznaczają przedstawicie Waps Kart podczas epidemii znacznie wzrosła liczba zamówień.

- Dzisiejsze czasy pokazują, jak przez pandemię wystrzeliła w górę branża  e-commerce. Ludzie coraz więcej kupują w Internecie i mają coraz większą świadomość ekologiczną. A ponieważ tektura jest w 100 procentach odnawialnym surowcem,  jest i będzie wiodącym materiałem w przemyśle opakowań - mówi Grzegorz Sadowski, prezes spółki Waps-Kart.

Zapakować niecodzienny prezent

Podstawą produkcji są tu tekturowe pudła, kratownice, czyli separatory do zabezpieczania szkła podczas transportu produkowane między innymi dla dużych hut szkła. Nie brak też nietypowych zamówień.

- Jednym z najciekawszych było zamówienie przez koncern samochodowy opakowania, w które miał zmieścić się nietypowy prezent  - samochód. Zlecenie oczywiście wykonaliśmy -mówi z uśmiechem Grzegorz Sadowski.

Na fali proekologicznych rozwiązań stosowanych przez coraz więcej branż bytomska firma otrzymuje też zapytania dotyczące kartonowych akcesoriów funeralnych jak np. trumny kremacyjne czy urny.

- Póki co jeszcze nie zdecydowaliśmy się tego typu produkty, ale to zapewne tylko kwestia czasu - mówią właściciele.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Warto wspomnieć, że firma Waps - Kart jest laureatem Jaskółki, czyli nagrody wręczanej pracodawcom, którzy zatrudniają w swojej firmie osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Waps Kart zatrudnia też sezonowo na okres realizacji zamówień.

- Praca jest dla człowieka wielką wartością, szansą na rozwój. W naszej firmie zatrudniamy sześć osób  z niepełnosprawnością intelektualną. Jestem pod wrażeniem ich rzetelności, punktualności, pozytywnego nastawienia do ludzi, co przekłada się na atmosferę w firmie - mówi Adam Kryger.

Firma bierze także udział w licznych akcjach charytatywnych, a niedawno zorganizowała proekologiczna prelekcję dla 70 przedszkolaków.  

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.