Wiadomości z Bytomia

Nowe pełnowymiarowe boisko w Rozbarku oddane do użytku

  • Dodano: 2022-01-20 06:30, aktualizacja: 2022-01-19 23:00

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie w Rozbarku, na które czekały nie tylko dzieci i młodzież, ale również młodzi piłkarze GKS Rozbark, zostało oddane do użytku.

W ramach zrealizowanej z Budżetu Obywatelskiego inwestycji wykonano drenaż, podbudowę boiska, położono nowy kabel zasilający obiekt, a także ogrodzenie wraz z piłkochwytami, nowe chodniki, wyposażenie boiska jak bramki i wiaty dla zawodników, monitoring oraz postawiono i zabudowano słupy, na których zamontowano oświetlenie, które zostało podłączone do sieci energetycznej i przetestowane.

- To kolejna ważna inwestycja sportowa w naszym mieście, która zrealizowana została z Budżetu Obywatelskiego, ale również przy wsparciu środków z Ministerstwa Sportu - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - Wykonawca zrealizował wszystkie prace w terminie, jak również otrzymał certyfikat FIFA. Pierwsi młodzi piłkarze mogą już na nim trenować swój ulubiony sport i korzystać z nowoczesnego obiektu - dodaje prezydent Wołosz.

Inwestycja z certyfikatem jakości FIFA

Przypomnijmy, że budowa pełnowymiarowego boiska na kompleksie sportowym „Rozbark” przy ul. Tuwima została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na inwestycję miasto pozyskało jednak dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu w kwocie ponad 2 mln zł, a cała inwestycja kosztowała 3 mln 894 tys. zł. Warto dodać, że w ramach projektu "#BO_-Rozbark - nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima” pełnowymiarowe boisko treningowe posiada nawierzchnie z trawy syntetycznej z certyfikatem FIFA, który potwierdza najwyższą jakość płyty boiska.

- Cieszymy się, że obiekt został oddany do użytku i nasze grupy młodzieżowe mogą korzystać z boiska. To ważna inwestycja, dzięki której dzieci i młodzież mogą rozwijać swój piłkarski talent - mówi Maciej Stelmaszyński, prezes GKS Rozbark Bytom.

Przypomnijmy, że przetarg na realizację inwestycji wygrała firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej, która powstała w 2004 roku i od tamtej pory wykonała ponad tysiąc obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym pełnowymiarowe obiekty piłkarskie, stadiony oraz place zabaw.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.