Wiadomości z Bytomia

Nowe pełnowymiarowe boisko w Rozbarku oddane do użytku

  • Dodano: 2022-01-20 06:30, aktualizacja: 2022-01-19 23:00

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie w Rozbarku, na które czekały nie tylko dzieci i młodzież, ale również młodzi piłkarze GKS Rozbark, zostało oddane do użytku.

W ramach zrealizowanej z Budżetu Obywatelskiego inwestycji wykonano drenaż, podbudowę boiska, położono nowy kabel zasilający obiekt, a także ogrodzenie wraz z piłkochwytami, nowe chodniki, wyposażenie boiska jak bramki i wiaty dla zawodników, monitoring oraz postawiono i zabudowano słupy, na których zamontowano oświetlenie, które zostało podłączone do sieci energetycznej i przetestowane.

- To kolejna ważna inwestycja sportowa w naszym mieście, która zrealizowana została z Budżetu Obywatelskiego, ale również przy wsparciu środków z Ministerstwa Sportu - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - Wykonawca zrealizował wszystkie prace w terminie, jak również otrzymał certyfikat FIFA. Pierwsi młodzi piłkarze mogą już na nim trenować swój ulubiony sport i korzystać z nowoczesnego obiektu - dodaje prezydent Wołosz.

Inwestycja z certyfikatem jakości FIFA

Przypomnijmy, że budowa pełnowymiarowego boiska na kompleksie sportowym „Rozbark” przy ul. Tuwima została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na inwestycję miasto pozyskało jednak dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu w kwocie ponad 2 mln zł, a cała inwestycja kosztowała 3 mln 894 tys. zł. Warto dodać, że w ramach projektu "#BO_-Rozbark - nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima” pełnowymiarowe boisko treningowe posiada nawierzchnie z trawy syntetycznej z certyfikatem FIFA, który potwierdza najwyższą jakość płyty boiska.

- Cieszymy się, że obiekt został oddany do użytku i nasze grupy młodzieżowe mogą korzystać z boiska. To ważna inwestycja, dzięki której dzieci i młodzież mogą rozwijać swój piłkarski talent - mówi Maciej Stelmaszyński, prezes GKS Rozbark Bytom.

Przypomnijmy, że przetarg na realizację inwestycji wygrała firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej, która powstała w 2004 roku i od tamtej pory wykonała ponad tysiąc obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym pełnowymiarowe obiekty piłkarskie, stadiony oraz place zabaw.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również