Wiadomości z Bytomia

Zmiany w Zarządzie Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

  • Dodano: 2022-01-19 08:30, aktualizacja: 2022-01-19 08:42

Tomasz Barski został nowym prezesem Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Bytomiu.

Na tym stanowisku zastąpił 18 stycznia Arkadiusza Kocota, który złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Drugą zmianą w zarządzie miejskiej spółki, jest również odejście członka Zarządu - Adama Ilewskiego, którego zastąpił Marcin Gwoździewicz.

Nowy prezes

Tomasz Barski to specjalista w obszarze zarządzania, finansowania i rachunkowości, który doświadczenie zdobywał w międzynarodowych i polskich firmach, jak np. Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy SA. Do tej pory Tomasz Barski pełnił funkcję prezesa Zarządu Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych SA w Katowicach, które zajmowało się sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej, a także budową dróg i wytwarzaniem mas bitumicznych. Z kolei w latach 2018 - 2020 był członkiem Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych w Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy SA, zaś w latach 2013-2018 pełnił funkcję Głównego Księgowego w międzynarodowej firmie Dynniq Polska Sp. z o.o. Tomasz Barski ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, zdobywając wykształcenie z zakresu zarządzania oraz ma za sobą studia podyplomowe na kierunku: doradztwo podatkowe. Warto dodać, że na Krakowskiej Szkole Biznesu ukończył studia menedżerskie typu MBA.

Z kolei powołany na członka Zarządu BPK Sp. z o.o. Marcin Gwoździewicz ma za sobą prace między innymi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, gdzie był Dyrektorem Departamentu Kultury, pełnił również funkcję p.o. Dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach, a także funkcję pełnomocnika Zarządu ds. Administracji w spółce ZBM-TBS Sp. z o.o. w Bytomiu.

Marcin Gwoździewicz ukończył Akademię im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunkach Public Relations oraz Zarządzanie Projektami. Warto dodać, że Marcin Gwoździewicz ukończył także studia Executive MBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie oraz Aspley Business School - London.

Przypomnijmy, że Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. zostało powołane do życia 28 sierpnia 1992 roku. Od stycznia 1993 roku Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne swoim zakresem objęło dystrybucję wody i jej sprzedaż, a także odbiór i oczyszczanie ścieków oraz administrowanie i nadzór nad siecią wodociągowo-kanalizacyjną. Dzisiaj miejska spółka dostarcza wodę dla całego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również