Wiadomości z Bytomia

Nowe balkony i elewacja w DPS "Kombatant"

  • Dodano: 2020-11-13 06:30, aktualizacja: 2020-11-12 19:45

Zakończył się pierwszy etap prac remontowych w miechowickim Domu Pomocy Społecznej Kombatant, gdzie w ramach inwestycji za ponad 1,6 mln zł zmodernizowanych zostało 88 balkonów i naprawiono już cześć elewacji budynku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wykonawcy oraz samego efektu, bo całość wygląda bardzo estetycznie, a co najważniejsze jest dostosowana do potrzeb naszych mieszkańców. Oni sami także są zadowoleni i z przyjemnością korzystają już z nowych balkonów. Dla wielu naszych pensjonariuszy, którzy ze względu na stan zdrowia nie opuszczają już swoich mieszkań lub budynku, balkon to okno na świat – mówi Jolanta Lesiczka, dyrektorka DPS Kombatant.

W ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na nowych balkonach miechowickiego ośrodka położono antypoślizgową posadzkę oraz wymieniono balustrady, których parametry zgodne są z wszelkimi normami bezpieczeństwa dla osób z niepełnosprawnościami.

Jak zaznacza dyrektorka, inwestycja ta pozwoli na bezpieczne prowadzenie zajęć terapeutycznych poprzez werandowanie i hortiterapię – czyli terapię opartą na kontakcie z przyrodą. W ramach pierwszego etapu ekipy budowlane wyremontowały zniszczoną elewację ściany południowej oraz część ściany zachodniej.

- Budynek został więc już częściowo ocieplony, usunięto zaglonienia, uzupełniono ubytki w tynku, a obiekt zyskał nowy kolor. Podczas remontu okazało się, że w starej elewacji zagnieździły się ptaki, dlatego w porozumieniu z ornitologiem, zamontowaliśmy dla nich budki lęgowe. W drugim etapie prac zaplanowaliśmy remont pozostałych ścian ośrodka, a w trzecim – tzw. czystych ścian, czyli tych bez balkonów – mówi Jolanta Lesiczka.

Zakończenie wszystkich prac zaplanowano latem przyszłego roku. Dostosowanie budynku i otoczenia do potrzeb osób niepełnosprawnych Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Bytomiu - Modernizacja balkonów wraz z naprawą elewacji współfinansowane jest ze środków PFRON, w ramach dofinansowania robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów ze środków PFRON w ramach zadań Samorządu Województwa Śląskiego.

Nowe balkony i elewacja w DPS "Kombatant"

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.