Wiadomości z Bytomia

Co nowego na placu budowy hali lodowiska przy Pułaskiego?

  • Dodano: 2020-11-12 06:30, aktualizacja: 2020-11-11 18:40

Zakończenie prac związanych z robotami żelbetowymi trybun, układu drogowego po północnej stronie obiektu i wylewek w szatniach, dobiega na placu budowy hali lodowiska przy Pułaskiego.

Ponadto rozpoczęcie prac instalacyjnych i wylewek w budynku administracyjnym oraz realizacja prac brukarskich od frontu hali lodowiska. Trwają intensywne roboty związane z budową nowego obiektu przy Pułaskiego, z którego już w przyszłym roku będą korzystać hokeiści i hokeistki.

Warto dodać, że na placu budowy wykonawca inwestycji – Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe "Concret" z Tychów planuje do końca listopada zakończyć prace związane z wykończeniem otworów okiennych i dachowych w hali oraz montażem płyt warstwowych na obiekcie. Ponadto wykonawca po zakończeniu prac tynkarskich w budynku administracyjnym, rozpoczął tam także roboty związane z pracami instalacyjnymi oraz wylewkami.

Przypomnijmy, że budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Nowoczesny obiekt będzie kosztował około 40 mln zł, z czego aż 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie pozyskało nasze miasto.

Główna konstrukcja nośna hali wykonana będzie w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach. Warto podkreślić, że budynek administracyjny zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość, a ponadto w hali powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów.

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa

Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Co nowego na placu budowy hali lodowiska przy Pułaskiego?

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.