Wiadomości z Bytomia

Najlepsi tenisowi juniorzy świata zagrają w Bytomiu

  • Dodano: 2021-05-05 06:30, aktualizacja: 2021-05-04 17:51

Na przełomie maja i czerwca czekają nas wielkie emocje tenisowe w Bytomiu.

Po raz pierwszy w naszym kraju zostanie rozegrany juniorski turniej najwyższej rangi ITF Juniors Grade 1.

Impreza zagości na kortach KS Górnik Bytom w dniach 30 maja - 5 czerwca

- To wspaniały prezent na 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego, jaki otrzymaliśmy od Międzynarodowej Federacji Tenisowej i kolejny duży event pod szyldem ITF-u, odbywający się w tym roku w Polsce. W marcu gościliśmy spotkanie Pucharu Davisa, w którym nasi tenisiści pewnie pokonali w Kaliszu ekipę Salwadoru 3:1. A w połowie kwietnia, właśnie w Bytomiu, w Hali Na Skarpie, kobieca reprezentacja po niesamowicie zaciętym meczu pokonała Brazylię 3:2 i awansowała do światowej elity w rozgrywkach Billie Jean King Cup. A teraz, ale na kortach otwartych Górnika, będą rywalizować juniorzy - powiedział prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

- Cieszę się, że kolejna prestiżowa impreza tenisowa odbędzie się w naszym mieście, na kortach Górnika Bytom. To dowód na to, że Bytom to jeden z najprężniej rozwijających się ośrodków tenisowych w kraju, z bardzo dobrą bazą sportową, przystosowaną do rozgrywania ważnych imprez sportowych - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Prestiżowe imprezy na kortach przy Tarnogórskiej

Tygodniowy turniej ITF Juniors Grade 1 rozgrywany będzie na kortach ziemnych Górnika przy ul. Tarnogórskiej 5. Jego termin nie jest przypadkowy i gwarantuje najwyższy poziom emocji i tenisa. Możliwe, że w Bytomiu będziemy mogli zobaczyć przyszłych liderów rankingu ATP Tour i triumfatorów Wielkiego Szlema.

- Zapowiada się naprawdę duża impreza w doborowej obsadzie, ponieważ 30 maja rozpoczyna się wielkoszlemowy Roland Garros. W jej drugim tygodniu dopiero do akcji wkraczają juniorzy, więc impreza w Bytomiu będzie dla nich ostatnim przystankiem i możliwością sprawdzenia formy przed występem w Paryżu - mówi wiceprezes PZT i dyrektor Górnika Dariusz Łukaszewski. - To dla nas wielkie wyróżnienie i kolejna okazja do organizacji ważnego wydarzenia w roku jubileuszu Polskiego Związku Tenisowego. Przypominam, że w lipcu na kortach Górnika będziemy gościć 95. Narodowe Mistrzostwa Polski, z rekordową pulą nagród przekraczającą 750 tysięcy złotych. Szykuje się prawdziwa kumulacja dużych imprez w Bytomiu - podkreśla Dariusz Łukaszewski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również