Wiadomości z Bytomia

Naczepy do zadań specjalnych powstają w Bytomiu

  • Dodano: 2023-02-17 07:00, aktualizacja: 2023-02-16 17:11

W Bytomiu, przy drodze łączącej Łagiewniki z Szombierkami od ponad 25 lat działa firma Demarko SA specjalizująca się w produkcji specjalistycznych naczep i przyczep do transportu ponadgabarytowego oraz zabudów samochodów ciężarowych i dostawczych. Firma realizuje też zamówienia militarne, produkując m.in. naczepy do zestawów obrony przeciwrakietowej Patriot.

Przy ul. Kolonia Zygmunt - w miejscu z poprzemysłową historią, gdzie działała Huta Zygmunt swój biznes ulokowała rodzinna firma świadcząca usługi w dziedzinie obróbki stali. Z biegiem lat firma rozszerzyła swą działalność, stając się liderem rynku pojazdów specjalnych.  

- Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym pozwalającym na produkcję nawet najbardziej skomplikowanych naczep. Nasze zakłady w Bytomiu i sąsiednich Świętochłowicach, zajmują się również produkcją naczep cywilnych standardowych i tzw. CTT czyli dostosowanych do potrzeb klienta, a także produkcją wysoko przetworzonych struktur spawanych - mówi Aleksander Igła, rzecznik prasowy firmy Demarko SA.

Klienci na całym świecie

Pojazdy z logo Demarko zarówno te cywilne, jak i militarne można zobaczyć w wielu krajach świata, gdzie trafiają poprzez międzynarodową sieć dealerską i własne działania handlowo-marketingowe firmy.

- Nasz obiekt został wyposażony w najnowocześniejsze technologie, a wyprodukowane w Bytomiu produkty trafiają nie tylko na rynek polski, ale też brytyjski, skandynawski i amerykański - wylicza rzecznik firmy.

O renomie firmy świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Diamenty Forbsa, Gazele Biznesu itp. Na targach MSPO w Kielcach firma otrzymała nagrodę DEFENDER za naczepę do przewozu czołgów i pozostałego sprzętu wojskowego w programie JAK.

Bytom a zestawy obrony przeciwrakietowej Patriot

Od kilku lat Demarko realizuje zlecenia na potrzeby Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych. Jak zaznaczają właściciele firmy, wpływ na dynamiczny rozwój działu wojskowego (Demarko Military Vehicles) ma obecna sytuacja geopolityczna.  

- W ostatnich latach nawiązaliśmy współpracę z Raytheon Missiles&Defence z USA - światowym liderem rynku systemów militarnych Hi-Tech. Zaprojektowaliśy i wyprodukowaliśmy specjalistyczne naczepy dostosowane do wymogów tego klienta m.in. dotyczy to programu związanego z systemami rakietowymi Patriot w ramach programu „Wisła” - mówi Aleksander Igła.

Dobry klimat dla biznesu

Bytomska firma zatrudnia ponad 200 wykwalifikowanych pracowników w tym: zespół inżynierów-projektantów CAD/CAM, technologów produkcji, inżynierów jakości, pracowników biurowych i  produkcji.

- Bytom jest miastem dobrze skomunikowanym z szeregiem dróg i dostępem do sieci autostrad północ-południe i DTŚ, co dla nas ze względu na gabaryty produkowanych pojazdów i testy drogowe jest bardzo ważne.  Aktualnie rozbudowujemy zakład w Bytomiu. W sąsiedztwie hal produkcyjnych przy ul. Kolonia Zygmunt powstaje wielopiętrowy biurowiec - podsumowuje Aleksander Igła.

demarko

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również