Wiadomości z Bytomia

Nauczyć się uczyć, czyli Study.not.hard. Uczniowie I LO z ciekawym projektem

  • Dodano: 2023-02-17 06:45, aktualizacja: 2023-02-16 17:21

Aby uczuć się efektywnie nie wystarczy chcieć, ale trzeba też umieć. Metodom skutecznego przyswajania wiedzy poświęcony jest projekt grupy licealistów z I LO, którzy biorą udział w olimpiadzie Zwolnieni z teorii.

Projekt "Study.not.hard"  realizowany przez uczniów III klasy o profilu politechnicznym to kontynuacja projektu "The light side of physics", który ma na celu naukę efektywnego przyswajania wiedzy.

- Przechodząc do szkoły średniej, zobaczyliśmy wielką barierę między tym, ile wymagano od nas w szkole podstawowej, a ile w szkole średniej. Mieliśmy problemy z przyswajaniem dużej ilości wiedzy w krótkim czasie. Postanowiliśmy zgłębić ten temat. Zobaczyliśmy, że jest wiele metod przyswajania wiedzy, których nikt nas nigdy w podstawówce nie nauczył. Podczas warsztatów podzielimy się nimi z uczniami klas od 4 do 8 - mówi Joanna Tokarz, inicjatorka projektu.

Jak się uczyć efektywnie

Jak podkreślają twórcy projektu, istotne jest, aby uczniowie, którzy wkrótce rozpoczną edukację w szkole średniej, nie bali się natłoku nauki, która ich czeka.

- Stawiamy nie tylko na praktyczne przyswajanie wiedzy poprzez doświadczenia, ale także na naukę szybkiego zapamiętywania. Zapraszamy pobliskie szkoły do udziału w naszych warsztatach. Na nich pokażemy praktyczne sposoby na przyjemną naukę oraz zagłębimy się w świat zagadkowych eksperymentów naukowych. Wszystko to dziać się będzie według naszej maksymy #Study.not.hard - zachęcają licealiści.

Warsztaty odbędą się w dniach 20.02 - 28.02  w I LO przy ul. Strzelców Bytomskich.  Więcej na stronie wydarzenia na Facebooku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również