Wiadomości z Bytomia

Na bytomskich ulicach pojawiły się nowe kamery

  • Dodano: 2018-12-27 09:00

O 13 nowych kamer wzbogacił się miejski monitoring w Bytomiu. Okiem kamery zostały objęte między innymi tereny w okolicy ul. Pasteura. Inwestycja, która ma nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo, wspomoże walkę z nielegalnym procederem zwożenia odpadów do Bytomia. Jej koszt to 150 tysięcy zł.

Nowe kamery powstały w rejonie ulicy Świętochłowickiej i Ostatniej /3 kamery/, Siemianowickiej /1 kamera/, Alei Jana Pawła II i ul. Kędzierzyńskiej /4 kamery/, ul. Arki Bożka i Chorzowskiej /2 kamery/, ul. Nickla, Frenzla i Francuskiej /2 kamery/ oraz ul. Konstytucji, Baczyńskiego i Pasteura /kamera monitoringu wraz z przeniesieniem punktu kamerowego w rejon ul. Konstytucji/.

Rozmieszczenie części nowych kamer zainstalowanych w naszym mieście, zostało oparte o wnioski mieszkańców i radnych, którzy zgłosili odpowiednią poprawkę do budżetu. Mieszkańcy mają świadomość, że kamery zwiększają bezpieczeństwo. Warto dodać, że tylko do listopada 2018 roku operatorzy monitoringu miejskiego wykryli ponad 2600 zdarzeń, z czego większość stanowiło zagrożenie w ruchu drogowym – mówi Andrzej Prochotta, naczelnik Wydziału Transportu Lokalnego w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Nowe kamery stale monitorują dany obszar. W przypadku kamer obrotowych pojawiały się sytuacje, że zdarzenie nie zostało zarejestrowane, gdyż kamera obserwowała inny obszar. Nowe kamery wykluczą takie sytuacje – dodaje Prochotta.

Dzięki zainstalowaniu nowych kamer, które działają od 17 grudnia, system monitoringu miejskiego w Bytomiu liczy już 63 kamery. Kamery przede wszystkim obejmują obszar Rynku oraz głównych dróg i placów w Bytomiu.


Źródło: UM Bytom

Komentarze (2)    dodaj »

  • jebokl

    ida na jajecznica ni paczcie mi w łokno

  • Bytomianin

    Szkoda że tych debili co na skrzyżowaniu drogi zajeżdżają ich przy okazji się nie wyłapie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również