Wiadomości z Bytomia

Motoryzacyjne zabytki na Rynku

  • Dodano: 2011-09-12 11:30

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy kilkudziesięcioletnie samochody jadą wspólnie ulicami Bytomia, wywołując niekłamany zachwyt. Parada Pojazdów Zabytkowych w tym roku odbyła się przy wyjątkowo sprzyjającej aurze, dopisała frekwencja, zarówno wśród uczestników, jak i zgromadzonej na bytomskim Rynku publiczności.

Wielu widzów po raz pierwszy widziało marki takich samochodów, jak: lincoln, cadillac i rols-roys. Nie zabrakło też marek, które współcześnie królują na polskich szosach - opla, skody,  volksvagena i  mercedesa, a także tych, których dziś już się nie produkuje, a które przez dziesięciolecia służyły polskim kierowcom. Starsi miłośnicy motoryzacji z nutką nostalgii przechadzali się obok ustawionych na Rynku syren i... fiatów 125p, będących w latach PRL-u synonimem luksusu.

Motoryzacyjne imprezy służą też propagowaniu bezpieczeństwa na drodze. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, w którym chętni mogli sprawdzić skutki nieostrożnej jazdy. Tłumy ludzi zbierały się też wokół pokazu udzielania pierwszej pomocy. Widzowie przyznawali, że mimo, iż odbyli wiele kursów z tej dziedziny, ich pamięć bywa zawodna i w potrzebie nie wiedzieliby, w jaki sposób ratować życie.

Mundurowi, którzy dbali o przekazywanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, również nie zawiedli i na paradę przyprowadzili stare milicyjne motocykle i strażackiego żuka.

 

Komentarze (1)    dodaj »

  • -gina-

    nie jestem pewna ale taki egzemplarz tylko niebieski mielismy jakieś 50 lat temu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.