Wiadomości z Bytomia

Młodzi programiści szkolili się w Bytomiu

  • Dodano: 2023-03-24 11:15

Już po raz 12. w Bytomiu odbyła się ogólnopolska akcja "Koduj z gigantami”, w ramach której ponad setka dzieci i młodzieży rozwijała swoją kreatywność i umiejętność analitycznego myślenia, ucząc się programowania. Wydarzenie objął swoim patronatem prezydent Mariusz Wołosz.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznawali popularne środowiska programistyczne i języki programowania. Celem wydarzenia było pokazanie dzieciom i młodzieży, jak wielki potencjał drzemie w nauce programowania i jak ważne jest sprawne funkcjonowanie w cyfrowym świecie.

Młodzi programiści szkolili się w Bytomiu

Ponadto nauka programowania otwiera furtkę do jednej z najbardziej perspektywicznych branż, jaką jest branża IT. Program warsztatów “Koduj z Gigantami” został dostosowany do poszczególnych grup wiekowych, aby był atrakcyjny i wartościowy dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.

Zajęcia odbywały się zarówno stacjonarnie, jak i online w całej Polsce. Kolejna edycja bezpłatnych warsztatów odbędzie się już w wrześniu. Dzieci i młodzież w całej Polsce, które nie wzięły udziału w obecnej akcji, a chcą poczuć się jak programiści, będą mogły wspólnie z trenerami Gigantów Programowania odkrywać tajniki kodowania w trakcie semestru szkolnego, a następnie podczas kursów wakacyjnych.

Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć na stronie giganciprogramowania.edu.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również