Wiadomości z Bytomia

Młodzi programiści szkolili się w Bytomiu

  • Dodano: 2023-03-24 11:15

Już po raz 12. w Bytomiu odbyła się ogólnopolska akcja "Koduj z gigantami”, w ramach której ponad setka dzieci i młodzieży rozwijała swoją kreatywność i umiejętność analitycznego myślenia, ucząc się programowania. Wydarzenie objął swoim patronatem prezydent Mariusz Wołosz.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznawali popularne środowiska programistyczne i języki programowania. Celem wydarzenia było pokazanie dzieciom i młodzieży, jak wielki potencjał drzemie w nauce programowania i jak ważne jest sprawne funkcjonowanie w cyfrowym świecie.

Młodzi programiści szkolili się w Bytomiu

Ponadto nauka programowania otwiera furtkę do jednej z najbardziej perspektywicznych branż, jaką jest branża IT. Program warsztatów “Koduj z Gigantami” został dostosowany do poszczególnych grup wiekowych, aby był atrakcyjny i wartościowy dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.

Zajęcia odbywały się zarówno stacjonarnie, jak i online w całej Polsce. Kolejna edycja bezpłatnych warsztatów odbędzie się już w wrześniu. Dzieci i młodzież w całej Polsce, które nie wzięły udziału w obecnej akcji, a chcą poczuć się jak programiści, będą mogły wspólnie z trenerami Gigantów Programowania odkrywać tajniki kodowania w trakcie semestru szkolnego, a następnie podczas kursów wakacyjnych.

Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć na stronie giganciprogramowania.edu.pl.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również