Wiadomości z Bytomia

Matejki 46 w Bytomiu po remoncie. Zobacz efekty!

  • Dodano: 2023-12-20 14:15

Zakończył się remont budynku przy ul. Matejki 46 położonego w funkcjonalistycznym ciągu zabudowy mieszkaniowej w kwartale ulic: Matejki, Katowickiej i Głębokiej. Za kwotę ponad 1,2 mln zł wyremontowany został nie tylko budynek, ale też 7 mieszkań.

Ulica Matejki 46 została wyremontowana

Wzniesiony w latach 1924-1927 budynek, to kolejny obiekt, który przeszedł kapitalny remont w ramach unijnego projektu Termomodernizacji oraz zmiany systemów ogrzewania nieruchomości zlokalizowanych w Śródmieściu Bytomia.

W ramach inwestycji budynek przeszedł termomodernizację ścian i dachu, wymienione zostały drzwi i okna, a także instalacja centralnego ogrzewania. Wyremontowane zostały także części wspólne m.in. klatki schodowe i piwnice, a w mieszkaniach wydzielone zostały łazienki. Wymieniono także wszystkie instalacje - wodno-kanalizacyjną, gazową czy elektryczną.

W ramach projektu wyremontowanych zostało siedem mieszkań. Dwa spośród nich zostały poddane kapitalnemu remontowi i trafią do kolejnych mieszkańców, którzy oczekują na lokale zamienne np. po wykwaterowaniu z budynków o złym stanie technicznym.

Jedną z nowych lokatorek będzie pani Barbara, która od stycznia 2021 roku oczekiwała na lokal po tym, jak pożar strawił jej dotychczasowe mieszkanie. Przy Matejki zamieszka też pan Zbigniew, który decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego został wykwaterowany ze starego mieszkania i przebywa w lokalu przejściowym.

21 kamienic w Śródmieściu

Przypomnijmy, że oprócz bloku przy ul. Matejki 46, kompleksowa termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła prowadzona jest w 21 budynkach przy ulicach:  Katowickiej 49, 51, 53, 59, 60, Korfantego 7, 9, 11, Matejki 39,  Staromiejskiej 2, 3, Żeromskiego 6, 14, Kochanowskiego 17, Witczaka 37, 83, 85, Miętkiewicza 5, 7, Józefczaka 15. Wartość całego projektu to ponad 32 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również