Wiadomości z Bytomia

W przyszłym roku ruszy przebudowa ul. Tysiąclecia w Stroszku

  • Dodano: 2023-12-18 09:15

Miejski Zarząd Dróg i Mostów zawarł umowę na przebudowę ul. Tysiąclecia. W ramach inwestycji wykonawca przeprowadzi modernizację jezdni, chodników, miejsc postojowych, a także zatoki autobusowej oraz zjazdów do dróg osiedlowych. Dzięki wygospodarowaniu pieniędzy w budżecie miasta na 2024 rok oraz pozyskaniu dofinansowania w kwocie 683 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, inwestycja warta ponad 3,2 mln zł zostanie w całości zrealizowana w 2024 roku.

- Większą część kwoty na realizację inwestycji zabezpieczyliśmy w budżecie miasta. Pozyskaliśmy także dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia

- Realizację tej inwestycji zapowiadaliśmy podczas spotkań prezydenta z mieszkańcami, dlatego cieszę się, że ta ważna droga osiedlowa przejdzie kompleksową przebudowę - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Jaki będzie zakres przebudowy ul. Tysiąclecia?

Ulica Tysiąclecia to jedna z głównych dróg w Stroszku łącząca ulicę Legnicką z ul. Narutowicza i Wojciechowskiego. Droga zapewnia dojazd do osiedla i instytucji publicznych: szkoły, przychodni oraz placówki pocztowej. Kursują nią linie autobusowe łączące Stroszek z Tarnowskimi Górami, Piekarami Śląskimi oraz innymi dzielnicami Bytomia. Przebudowa ul. Tysiąclecia jest konieczna ze względu na liczne spękania i nierówności oraz ubytki w nawierzchni jezdni, które mają wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców oraz pasażerów komunikacji autobusowej.

Zakres inwestycji na ul. Tysiąclecia obejmuje nie tylko przebudowę prawie 950-metrowego odcinka jezdni, chodników, krawężników, obrzeży i miejsc postojowych, ale także regulację studzienek. Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostaną miejsca postojowe, zatoka autobusowa oraz zjazdy do dróg osiedlowych krzyżujących się z ul. Tysiąclecia. MZDiM zaplanował też nowe nasadzenia drzew i zieleńce.

10 miesięcy na realizację wszystkich prac

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca inwestycji - firma INFRAX Sp. z o.o. z Bojszów będzie miała 10 miesięcy na realizację wszystkich robót, co oznacza, że inwestycja powinna zakończyć się jesienią 2024 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również