Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Lodowisko przy Pułaskiego zamknięte od 1 lipca

  • Dodano: 2014-06-24 10:30
Na lodowisku przy ul. Pułaskiego swoje triumfy święcili zarówno hokeiści, jak i hokeistki Polonii Bytom.
 
Kibice przeżywali tam największe sukcesy swych pupili. Teraz może się okazać, że bytomskie zespoły będą musiały szukać zastępczego lodowiska. Przyczyną jest zły stan techniczny pokrycia dachowego.
 
O tym, że lodowisko przy Pułaskiego wymaga modernizacji mówiło się już od dawna. W ostatnich latach wymieniono bandy, taflę lodowiska oraz urządzenia i instalację chłodniczą, jednak największy problem sprawiała niszczejąca konstrukcja dachowa. Dzięki staraniom Ośrodka Sportu i Rekreacji udało się warunkowo dopuścić do użytkowania halę lodowiska na rozgrywki sezonu 2013/2014. Z myślą o następnym sezonie bytomski OSiR wystąpił z kolejną ekspertyzą, celem przedłużenia terminu korzystania z popularnej „Stodoły”. Niestety jej wyniki były jednoznaczne. Specjaliści w raporcie końcowym zalecają wyłączenie z użytkowania lodowiska do czasu usunięcia wad konstrukcyjnych. Wśród najpoważniejszych usterek, jakie znalazły się w ekspertyzie są między innymi: korozja elementów konstrukcji hali, słupów podporowych i przede wszystkim pokrycia dachowego, które według specjalistów ma główny wpływ na decyzję o wyłączeniu hali lodowiska z dalszego użytkowania.
 
Wyniki ekspertyzy technicznej są dla nas wiążące. Zgodnie z zaleceniami specjalistów lodowisko przy Pułaskiego zostanie wyłączone z użytkowania od 1 lipca – mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu Adam Stromidło. Dodatkowo zleciliśmy wykonanie opracowania projektu wymiany pokrycia dachowego. Dzięki temu będziemy mieli jasność czy wymiana dachu jest możliwa oraz jaki będzie jej koszt  – dodał Stromidło. Wkrótce spotkam się także z przedstawicielami hokejowej Polonii, aby ustalić, gdzie zarówno męska, jak i żeńska drużyna będą rozgrywać swoje mecze w zbliżających się rozgrywkach – zakończył dyrektor bytomskiego OSiR-u.
 
Od wyniku kolejnej ekspertyzy zależy, co stanie się z halą lodowiska. Rozpatrywane są dwa warianty. Pierwszy z nich to rozebranie starego pokrycia dachowego i budowę nowej konstrukcji znacznie lżejszej lub przykrycie lodowiska pneumatyczną halą. To drugie rozwiązanie jest także bardziej funkcjonalne. Pneumatyczną halę tzw. „balon” można bowiem w każdym momencie przenieść na inny obiekt sportowy. Ekspertyza wskaże nie tylko, jaki wybrać najdogodniejszy wariant dla nowego zadaszenia hali, ale także jaki będzie koszt takiego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.