Wiadomości z Bytomia

Koncert świąteczny w Muzeum Górnośląskim

  • Dodano: 2021-12-23 08:00, aktualizacja: 2021-12-23 08:08

Muzeum Górnośląskie wraca do koncertowej tradycji! W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w sali koncertowej ponownie zabrzmi muzyczny kwartet.

Nastrojowy koncert będzie doskonałym pretekstem do oderwania się od biesiadowania przy świątecznym stole i wspólnego spędzenia czasu przy kojących dźwiękach klasycznej muzyki. W niedzielę 26 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbędzie się świąteczny koncert, będący muzyczną klamrą spinającą zimową aurę, atmosferę Bożego Narodzenia i zakończenie roku. W programie znajdzie się kilka świąteczno-zimowych utworów oraz wspólne kolędowanie. O oprawę muzyczną tego wyjątkowego popołudnia i wieczoru zadbają: Irena Kalinowska-Grohs (skrzypce), Martyna Grohs (skrzypce), Aleksandra Batog (altówka) i Iga Batog (wiolonczela). Całość dopełni wspólny śpiew tradycyjnych kolęd.

Koncerty świąteczne są w Muzeum tradycją. Tym razem pragniemy spotkać się z Państwem w drugi dzień świąt przy dźwiękach skrzypiec, altówki i wiolonczeli, dzięki którym na pięknie udekorowanej Sali Gorczyckiego, przy pachnącej lasem choince, uda nam się stworzyć ciepłą, świąteczną atmosferę i przedłużyć aurę bożonarodzeniowej radości. W programie znajdą się utwory Corellego, Vivaldiego i Pachelbela, a koncert zakończymy wspólnym śpiewem kolęd – zaprasza Iwona Mohl, dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. 

Concerto natale

Świąteczny koncert będzie okazją, aby usłyszeć "Concerto natale” Arcangela Corellego. Owa kompozycja to niewątpliwie niezawodny sposób na przedłużenie bożonarodzeniowego nastroju. Z kolei należący do sławnego cyklu „Pory Roku” 4. koncert skrzypcowy f-moll op. 8 Antonia Vivaldiego przywoła charakterystyczne atrybuty zimy. Grające smyczki „wyczarują” śnieg skrzypiący pod stopami i ciepło płynące z rozpalonego kominka. Natomiast przepiękny „Kanon” Johanna Pachelbela wprawi słuchaczy w zadumę nad upływem czasu. Tradycyjne kolędy śpiewane przy wtórze kwartetu smyczkowego będą doskonałym dopełnieniem świątecznego koncertu.

Koncert odbędzie się w niedzielę 26 grudnia o godzinie 17.00 w sali koncertowej G.G. Gorczyckiego Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. 

  • kiedy? 26 grudnia 2021 (niedziela), godz. 17.00
  • gdzie? Sala Gorczyckiego, ul. W. Korfantego 34
  • bilety? dostępne w kasach biletowych Muzeum
  • cena? 25 złotych (bilet normalny) i 15 złotych (bilet ulgowy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również