Wiadomości z Bytomia

Kolejny oddział covidowy w "Jedynce"

  • Dodano: 2021-03-18 06:30, aktualizacja: 2021-03-17 20:07

Na polecenie Wojewody Śląskiego i reakcji na coraz większą liczbę zachorowań, 17 marca rozpoczął pracę drugi oddział covidowy w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 przy ul. Żeromskiego 7.

Oddział jest przygotowany na przyjęcie 30 pacjentów. Tym samym nasz szpital ma 65 miejsc dla zakażonych  SARS-CoV-2

Przypomnijmy, że w "Jedynce" pacjenci ciężej przechodzący zakażenie koronawirusem są leczeni od marca zeszłego roku na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii.

Koordynatorem oddziału została dr n. med. Katarzyna Wilemska-Kucharzewska, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. I to właśnie personel tego oddziału stanowi trzon zespołu leczącego pacjentów z Covid-19.

Do lekarzy, pielęgniarek i opiekunek medycznych z interny dołączyli także lekarze z kardiologii, neurologii i okulistyki

Tym samym do odwołania wstrzymano przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz działanie internistycznej izby przyjęć.

Przypomnijmy, że jesienią 2020 roku, podczas "drugiej fali" w "Jedynce" także działały dwa oddziały dla chorych na Covid-19. Wówczas to wyremontowano i dostosowano oddział hematologii do standardów obowiązujących na oddziale zakaźnym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.