Wiadomości z Bytomia

Kolejny oddział covidowy w "Jedynce"

  • Dodano: 2021-03-18 06:30, aktualizacja: 2021-03-17 20:07

Na polecenie Wojewody Śląskiego i reakcji na coraz większą liczbę zachorowań, 17 marca rozpoczął pracę drugi oddział covidowy w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 przy ul. Żeromskiego 7.

Oddział jest przygotowany na przyjęcie 30 pacjentów. Tym samym nasz szpital ma 65 miejsc dla zakażonych  SARS-CoV-2

Przypomnijmy, że w "Jedynce" pacjenci ciężej przechodzący zakażenie koronawirusem są leczeni od marca zeszłego roku na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii.

Koordynatorem oddziału została dr n. med. Katarzyna Wilemska-Kucharzewska, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. I to właśnie personel tego oddziału stanowi trzon zespołu leczącego pacjentów z Covid-19.

Do lekarzy, pielęgniarek i opiekunek medycznych z interny dołączyli także lekarze z kardiologii, neurologii i okulistyki

Tym samym do odwołania wstrzymano przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz działanie internistycznej izby przyjęć.

Przypomnijmy, że jesienią 2020 roku, podczas "drugiej fali" w "Jedynce" także działały dwa oddziały dla chorych na Covid-19. Wówczas to wyremontowano i dostosowano oddział hematologii do standardów obowiązujących na oddziale zakaźnym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.