Wiadomości z Bytomia

Powstała Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności

  • Dodano: 2021-03-17 06:30, aktualizacja: 2021-03-16 21:24

BAŚKA to nowa kobieca strona Bytomskiego Centrum Kultury. W świetlicy organizowane będą spotkania, warsztaty, zajęcia artystyczne i twórcze.

BAŚKA, czyli Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności to przestrzeń, w której panie będą mogły realizować swoje pasje, zdobywać nowe doświadczenia, uwrażliwiać się na problemy i potrzeby innych, a przede wszystkim twórczo i aktywnie spędzać czas.

Nowa, piękna przestrzeń

- Od kilku miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad nowym pomysłem. Do remontu przeznaczyliśmy jedną z sal Bytomskiego Centrum Kultury, w której odbywały się różnego rodzaju spotkania, warsztaty, ale nie była do końca wykorzystana. W 2020 roku pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł ze środków Kulczyk Foundation. Wartość całego projektu wyniosła 27 tys. zł. Z dotacji wyremontowaliśmy pomieszczenie oraz zakupiliśmy wyposażenie: meble i oświetlenie - mówi Katarzyna Lazar, koordynator i pomysłodawczyni projektu, kierownik działu wniosków i zamówień publicznych w Beceku. Autorką projektu przestrzeni jest Małgorzata Szeremeta.

Ekspresja w tańcu

Do współpracy zaproszono bytomskie stowarzyszenia m.in. Amazonki Bytom, Polski Związek Niewidomych - Koło Bytom, Ligę Kobiet Nieobojętnych i Piękną Stronę Miasta. 

- W tym miejscu chcemy organizować między innymi zajęcia artystyczne i twórcze. Jeśli obostrzenia zostaną poluzowane, uczestniczki świetlicy będą mogły wziąć udział w takich spotkaniach, jak ekspresja w tańcu dla osób niedosłyszących, spotkanie z "żywą książką", czy warsztaty kulinarne, realizowanych przez przedstawicielki stowarzyszenia Piękna Strona Miasta. Prowadzone będą również spotkania związane z profilaktyką raka piersi, warsztaty z samobadania piersi - dodaje Katarzyna Lazar.

Panie, które są zainteresowane udziałem w warsztatach lub organizacją zajęć w BAŚCE proszone są o przesłanie informacji na maila dotacje@becek.pl.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marcelina

    To kobieta potrzebuje specjalnych sal i zajęć bo jest za ograniczona by sama się czymś zainteresować?? . Wstyd mi za Was. Sama mam kilka pasji i nigdy nie narzekalam na brak zainteresowan. Trzeba przestać być leniem i tyle. Zamiast takich bzdur dla., ograniczonych'' Becek wspomoglby dzieci które przez pandemie siedzą w bytomskich patologicznych domach.One nie mają wyjścia. Są skazane na więzienie z oprawcami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również