Wiadomości z Bytomia

Powstała Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności

  • Dodano: 2021-03-17 06:30, aktualizacja: 2021-03-16 21:24

BAŚKA to nowa kobieca strona Bytomskiego Centrum Kultury. W świetlicy organizowane będą spotkania, warsztaty, zajęcia artystyczne i twórcze.

BAŚKA, czyli Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności to przestrzeń, w której panie będą mogły realizować swoje pasje, zdobywać nowe doświadczenia, uwrażliwiać się na problemy i potrzeby innych, a przede wszystkim twórczo i aktywnie spędzać czas.

Nowa, piękna przestrzeń

- Od kilku miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad nowym pomysłem. Do remontu przeznaczyliśmy jedną z sal Bytomskiego Centrum Kultury, w której odbywały się różnego rodzaju spotkania, warsztaty, ale nie była do końca wykorzystana. W 2020 roku pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł ze środków Kulczyk Foundation. Wartość całego projektu wyniosła 27 tys. zł. Z dotacji wyremontowaliśmy pomieszczenie oraz zakupiliśmy wyposażenie: meble i oświetlenie - mówi Katarzyna Lazar, koordynator i pomysłodawczyni projektu, kierownik działu wniosków i zamówień publicznych w Beceku. Autorką projektu przestrzeni jest Małgorzata Szeremeta.

Ekspresja w tańcu

Do współpracy zaproszono bytomskie stowarzyszenia m.in. Amazonki Bytom, Polski Związek Niewidomych - Koło Bytom, Ligę Kobiet Nieobojętnych i Piękną Stronę Miasta. 

- W tym miejscu chcemy organizować między innymi zajęcia artystyczne i twórcze. Jeśli obostrzenia zostaną poluzowane, uczestniczki świetlicy będą mogły wziąć udział w takich spotkaniach, jak ekspresja w tańcu dla osób niedosłyszących, spotkanie z "żywą książką", czy warsztaty kulinarne, realizowanych przez przedstawicielki stowarzyszenia Piękna Strona Miasta. Prowadzone będą również spotkania związane z profilaktyką raka piersi, warsztaty z samobadania piersi - dodaje Katarzyna Lazar.

Panie, które są zainteresowane udziałem w warsztatach lub organizacją zajęć w BAŚCE proszone są o przesłanie informacji na maila dotacje@becek.pl.

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Marcelina

    To kobieta potrzebuje specjalnych sal i zajęć bo jest za ograniczona by sama się czymś zainteresować?? . Wstyd mi za Was. Sama mam kilka pasji i nigdy nie narzekalam na brak zainteresowan. Trzeba przestać być leniem i tyle. Zamiast takich bzdur dla., ograniczonych'' Becek wspomoglby dzieci które przez pandemie siedzą w bytomskich patologicznych domach.One nie mają wyjścia. Są skazane na więzienie z oprawcami.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.