Wiadomości z Bytomia

Kolejne przystanki autobusowe zmodernizowane

  • Dodano: 2022-01-27 06:30, aktualizacja: 2022-01-26 21:48

W ramach modernizacji infrastruktury przystankowej w naszym mieście, przebudowane zostały dwa ważne przystanki autobusowe, a jeden został zbudowany od podstaw.

Cała inwestycja zrealizowana przez firmę ZRD Tyskie Drogi Sp. z o.o. kosztowała ponad 905 tys. zł, a jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach "Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2021” w kwocie 552 tys. 837 zł.

- Sukcesywnie inwestujemy w modernizację przystanków autobusowych w naszym mieście. W listopadzie 2021 roku przy czterech przystankach pojawiły się nowe wiaty, zaś w styczniu zakończyliśmy przebudowę trzech przystanków autobusowych w Śródmieściu i Górnikach - mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda. - Przebudowane zostały: zatoka autobusowa przy ul. Wrocławskiej w rejonie Urzędu Miejskiego oraz przystanek „Pętla Górniki” w rejonie ulicy Gajowej. Z kolei przy ul. Żołnierskiej-Jagodnik w Bytomiu-Górnikach powstała nowa zatoka autobusowa, peron, chodnik i wiata przystankowa - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

Przebudowa przystanków w Górnikach i Śródmieściu

Przystanek Bytom-Wrocławska w rejonie Urzędu Miejskiego to jeden z najważniejszych przystanków w naszym mieście, z którego podróżują mieszkańcy w stronę dzielnic Bytomia: Karbia, Miechowic, Bobrka oraz Górnik, ale również do takich miejscowości, jak: Gliwice, Zabrze, Tarnowskie Góry, Pyskowice, Ruda Śląska, Wieszowa czy Repty Śląskie.

W ramach zrealizowanej inwestycji powstała nawierzchnia zatoki z betonu, przebudowany został chodnik na przystanku wraz z zabudową nawierzchni z kostki tzw. integracyjnej oraz pasami prowadzącymi dla osób niewidomych. Ponadto przestawiona została także wiata przystankowa w celu zaadaptowania ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Wrocławskiej oraz powstało nowe oświetlenie.

Z kolei na przystanku Górniki Pętla przy ul. Gajowej w Bytomiu-Górnikach powstał chodnik z kostki betonowej wraz z nawierzchnią integracyjną, peron przystankowy wraz z wiatą i pasem ostrzegawczym, oświetlenie uliczne, oraz dokonana została korekta zjazdu z ul. Żołnierskiej.

Przebudowa przystanku Górniki-Pętla to niejedyna inwestycja w tej dzielnicy związana z infrastrukturą przystankową. Kolejną jest budowa zatoki autobusowej przy skrzyżowaniu ul. Żołnierskiej i Jagodnik. Powstała tam zatoka autobusowa, wiata przystankowa, nowe doświetlone przejście dla pieszych, chodnik i peron przystankowy wraz z pasem ostrzegawczym z kostki integracyjnej. Przebudowano także odwodnienie.

Warto dodać, że w 2020 roku zostały przebudowane już przystanki autobusowe przy ul. Chrobrego i Bławatkowej oraz peron tramwajowy przy ul. Świętochłowickiej. Powstał też nowy przystanek autobusowy przy ul. Wrocławskiej w rejonie supermarketu Aldi, który zastąpił zlikwidowany przystanek znajdujący się w pobliżu budynku Bytom Square.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również