Wiadomości z Bytomia

Kolejna szkoła z podwórkiem talentów

  • Dodano: 2022-06-13 07:00, aktualizacja: 2022-06-12 21:16

Na tę chwilę z niecierpliwością czekała społeczność Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Wojciechowskiego 6, gdzie hucznie otwarto 10 czerwca Podwórko Talentów Nivea, które powstało dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli.

W uroczystości, którą uświetniły występy uczniów, wziął udział prezydent Michał Bieda.

Przypomnijmy, że konkurs przewidywał dwie ścieżki: podstawową, w której na daną lokalizację głosowali internauci oraz jurorską, w ramach której jury wybrało najlepsze spośród nadesłanych w konkursie filmów lub prezentacji.

- Zdecydowaliśmy się na udział w ścieżce jurorskiej i bardzo się cieszymy, że nasz film „Razem najlepiej” został doceniony. Stworzyliśmy makietę naszego wymarzonego placu zabaw i oryginalny scenariusz - mówi Izabela Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23.

I tak nowy nabytek bytomskiej szkoły, którego koszt to 250 tys. zł, składa się z trzech stref: sportowej, naukowej oraz artystycznej. Mali entuzjaści kosmosu mogą już bawić się i uczyć w planetarium i edukacyjnej piaskownicy. W części sportowej wypróbowali już m.in. urządzenia do balansowania, huśtawkę, zjeżdżalnię oraz trampolinę.

 Co ważne plac zabaw jest ogólnodostępny i może z niego korzystać lokalna społeczność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również