Wiadomości z Bytomia

Jakub Folwarski zadebiutuje w LOTTO Superlidze w barwach 3S Polonia Bytom

  • Dodano: 2021-05-12 07:00, aktualizacja: 2021-05-11 20:42

Jakub Folwarski, dwukrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, w wieku 25 lat zadebiutuje w LOTTO Superlidze.

Ostatni sezon spędził w 2-ligowej niemieckiej Fortunie Passau

Teraz Folwarski podpisał kontrakt z 3S Polonią Bytom, w barwach której zadebiutuje w LOTTO Superlidze.

- Wystąpiłem w 4 turniejach, a bilans mam bardzo dobry i z tego bardzo się cieszę. 2-krotnie byłem w finale, raz zająłem 3 miejsce i raz byłem 4. W ciągu półtora miesiąca rozegrałem 36 pojedynków. To całkiem spora dawka gry taktycznej na wysokim poziomie. Cieszy fakt, że grałem bardzo stabilnie. Poza tym okres pandemiczny, brak ligi, wykorzystałem na sumienny trening, praktycznie bez żadnej dłuższej przerwy, co zaowocowało dobrą dyspozycją w Częstochowie - czytamy na stronie www.superliga.com.pl.

25-letni Jakub Folwarski jest srebrnym i brązowym medalistą DME Juniorów z Riva del Garda i Ostravy. Uczestniczył również w Mistrzostwach Świata Juniorów w Szanghaju, jak również był zawodnikiem klubów holenderskich i niemieckich.

Warto dodać, że oprócz Jakuba Folwarskiego, w drużynie 3S Polonia Bytom zagra oczywiście Robert Floras, jeden z najlepszych polskich tenisistów stołowych w ostatnich latach. Przypomnijmy, że w Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym w Arłamowie, Robert Floras wywalczył trzy medale. W singlu Floras zdobył srebrny medal w pojedynku z Samuelem Kulczyckim, złoty medal w grze podwójnej w parze z Danielem Bąkiem oraz brązowy krążek z Anną Węgrzyn w grze mieszanej.

Jakub Folwarski zadebiutuje w LOTTO Superlidze w barwach 3S Polonia Bytom / fot. UM Bytom

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.