Wiadomości z Bytomia

Kolejne sukcesy bytomskich sportowców

• Dodano: 2021-05-11 07:00, aktualizacja: 2021-05-10 19:42

Nasi sportowcy po raz kolejny udowodnili, że w wielu dyscyplinach nie mają sobie równych, czego dowodem jest kilkanaście medali, jakie wywalczyli w ubiegły weekend.

Podczas Otwartych Mistrzostw Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin czteroosobowa reprezentacja Bytomskiego Klubu Sportowego "Karate Shinkyokushin": Wiola Wilczak, Aneta Migus, Justyna Majkut oraz Leon Stasiak walczyli nie tylko o medale, ale również eliminacje do nadchodzących Mistrzostw Europy. Wioleta Wilczak pokazała pełen profesjonalizm, zdobywając w kata i kumite brązowe medale. Z kolei Leon Stasiak i Justyna Majkut również po dobrych występach wywalczyli brązowe krążki.

Sukcesem zakończył się również udział łuczników MLKS Czarnej Strzały podczas II rundy Pucharu Polski

Martyna Stach zaliczyła bardzo udany występ wygrywając II rundę Pucharu Polski Juniorów strzelając 636 punkty (323 i 313 punktów). Wyższość Martyny musiała uznać klubowa koleżanka Natalia Michalska, która z wynikiem 606 punktów zajęła 2. miejsce. Z kolei na 9. miejscu finiszował Wojciech Tokarz. Warto dodać, że Martyna Stach zdobyła kwalifikację na Puchar Europy Juniorów, zaś kwalifikacje na I rundę Pucharu Europy w słoweńskim Catez zdobyli już Natalia Michalska i Wojciech Tokarz.

Dobry występ zanotowały także drużynowo łuczniczki Czarnej Strzały Bytom, które w składzie: Natalia Michalska, Martyna Stach, Anna Pieprzyca i Klaudia Szmit wywalczyły 2. miejsce ulegając jedynie zespołowi Łucznika Żywiec w najmocniejszym składzie.

Udany weekend mają również za sobą bytomscy golfiści z klubu Armada Golf Club

W trzydniowych zmaganiach na polu golfowym Kraków Valley Golf & Country Club odbyły się organizowane przez Polski Związek Golfa Mistrzostwa Regionu - Południe. Rewelacyjnie spisała się w nich Kinga Kuśmierska, która z wynikiem 217 uderzeń (75,75,70) zdobyła złoty medal. Z kolei w kategorii netto kobiet najlepsze również okazały się także reprezentantki Armada Golf Club - pierwsze miejsce zajęła Martyna Staniszewska. Natomiast w kategorii netto mężczyzn na 3. miejscu uplasował się bytomski stypendysta Dawid Nowak. Warto dodać, że zawody zaliczane są do Światowego Rankingu Amatorów (WAGR), w którym 14-letnia Kinga Kuśmierska zadebiutowała w poprzednim sezonie po zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych.

Sukcesem zakończył się również udział naszych młodych pływaków z UKS "Na Fali”, którzy rywalizowali w Cieszyńskim Mitingu Pływackim. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z całego Śląska, a medalowe miejsca zdobyli: Aleksandra Krawczyk - brązowy medal, Oliwia Matura - brązowy medal, Bartosz Nawrat - dwa brązowe krążki oraz najlepiej spisujący się na imprezie Maciej Sikora, zdobywca złotego medalu.