Wiadomości z Bytomia

Jak wygląda praca prezydenta? Odwiedziny w ratuszu

  • Dodano: 2021-08-19 09:00

Siedmioro lokatorów mieszkań chronionych przy ul. Józefczaka w Bytomiu poznało kulisy pracy prezydenta Bytomia.

Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim w Bytomiu mieszkańcy opowiedzieli o tym, gdzie znaleźli pracę i jakie mają dalsze plany na przyszłość. 

- Nasi mieszkańcy radzą sobie coraz lepiej. Realizują codzienne obowiązki, a pięcioro znalazło już pracę. Ich pracodawcy wypowiadają się o nich w samych superlatywach - mówi Alina Popławska, dyrektorka DPS dla Dorosłych. - Dziś odwiedzamy Urząd Miejski w Bytomiu ponieważ chcemy pokazać mieszkańcom, jak wygląda dzień pracy prezydenta, jakie sprawy mogą załatwić w magistracie, gdzie odbywają się sesje Rady Miejskiej - dodaje dyrektor Alina Popławska.

Codzienność przy ul. Józefczaka 

Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim mieszkańcy spotkali się z prezydentem Mariuszem Wołoszem i opowiedzieli o swojej codzienności. Podzielili się też doświadczeniami związanymi z pracą i zaprosili na kawę do swojej kawiarenki. Dopytywali też o perspektywy rozwoju miasta i planowane inwestycje.  
 
- Jestem dumny z lokatorów mieszkań przy ul. Józefczaka. Pokonują swoje słabości i podejmują nowe wyzwania. Pięcioro z nich znalazło zatrudnienie - realizują prace porządkowe, ogrodnicze. Jeden z lokatorów jest jednym z najlepszych pokojowych, jakich miał DPS dla Dorosłych - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Codzienne życie lokatorów mieszkań chronionych przy ul. Józefczaka 14 można śledzić na facebookowym profilu.

Mieszkania chronione szansą na nowy start

W październiku 2020 r. w Bytomiu utworzono mieszkania chronione dla osób borykających się z problemami ze zdrowiem psychicznym. To dla nich szansa na bezpieczny i stopniowy powrót do samodzielności. Trzynaścioro lokatorów z ul. Józefczaka może liczyć na całodobową opiekę sześcioosobowego zespołu specjalistów: czterech opiekunów, psychologa, terapeuty oraz pracownika socjalnego. W mieszkaniach chronionych domownicy stopniowo przygotowują się do powrotu do pracy oraz do samodzielnego zamieszkania. 
 
Uruchomienie mieszkań chronionych było możliwe dzięki dwóm komplementarnym projektom: Uruchomieniu mieszkań chronionych z zapleczem treningowym dla mieszkańców DPS dla Dorosłych oraz osób przewlekle psychicznie chorych mieszkańców miasta Bytom oraz Kompleksowych, alternatywnych i aktywizacyjnych usług terapeutycznych dla osób przewlekle psychicznie chorych - mieszkańców miasta Bytom, w tym mieszkańców DPS dla Dorosłych" z działania 9.2.3. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych - OSI, na kwotę 1 627 656,00 w tym wnioskowane dofinansowanie 1 513 720,08.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • sznita s tustym

    byrgemajster kaj tyn biyrek i sznapsik?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również