Fundacja PETRALANA piąty rok z rzędu zorganizowała spotkanie wigilijne dla bezdomnych w noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. To element wielkiej świątecznej akcji pomocy Fundacji.
Spotkanie z personelem i mieszkańcami obiektu było okazją do złożenia życzeń świątecznych przez wolontariuszy Fundacji PETRALANA, prezydenta Bytomia - Mariusza Wołosza, senator - RP Halinę Biedę, przedstawicieli bytomskich radnych - Joannę Stępień i Michała Misiaszka oraz zastępczynię dyrektora MOPR - Magdalenę Moskwę.
Wielka świąteczna akcja pomocy
Piąte spotkanie w noclegowni to element wielkiej świątecznej akcji pomocy Fundacji PETRALANA. Co roku w grudniu pomoc Fundacji koncentruje się na trzech grupach potrzebujących. Pierwszą są dzieci objęte opieką świetlic środowiskowych. 22 i 23 grudnia spotykamy się z dziećmi, dla których przygotujemy ok. 300 upominków świątecznych wraz z górą słodyczy - mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA.
W tym samym czasie, wolontariusze Fundacji spotkają się także z najbardziej potrzebującymi rodzinami z sąsiedztwa fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA i Koksowni Bytom.
Łącznie, dla rodzin z Bobrka i Karbia przygotowujemy kolejne sto świątecznych paczek - dodaje prezes Fundacji.
Po raz trzeci z kolei, oprócz Fundacji PETRALANA w organizację wydarzenia w noclegowni dla bezdomnych włączyły się też bytomskie instytucje kultury. Oprawę muzyczną zapewnili Muzycy Dobrej Kultury z MDK nr 2 w Bytomiu, a nagłośnienie - Bytomskie Centrum Kultury.
Z kolei senator RP - Halina Bieda wraz z radnymi bytomskiej Rady Miejskiej z klubu Koalicji Obywatelskiej: Michałem Misiaszkiem, Michałem Staniszewskim, Joanną Stępień, Pawłem Winiarskim, Marią Żyłą, Teresą Polak i Krzysztofem Gawendą zadbali dodatkowo o zapełnienie lodówki w noclegowni na czas Świąt Bożego Narodzenia.
Pracowity rok Fundacji PETRALANA
Fundacja PETRALANA została powołana do życia siedem lat temu - w roku otwarcia w dzielnicy Bobrek fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA. W tym czasie zrealizowała szereg projektów, z czego większość w Bytomiu. Bieżący rok zdominowała pomoc dla miast partnerskich Bytomia w Ukrainie - Drohobycza i Żytomierza.
Dzięki środkom zebranym od bytomian i przedsiębiorstw, Fundacja przekazała m.in. ambulans, powerbanki solarne, sprzęt AGD, materiały budowlane i generatory prądu.